Fenomeni Haaland: Himni i Champions alarm, ja ku i mbaj topat e ndeshjeve

21:02 | 13/11/201921:020

Fenomeni Erling Haaland është futbollisti në qendër të vëmendjes. Sulmuesi i talentuar norvegjez i ka mahnitur të gjithë këtë sezon në Champions League, si dhe në kampionatin austriak, aty ku aktivizohet me fanellën e Salzburg.

Bomberi ka shënuar 5 tripleta këtë sezon dhe ka zbuluar një detaj interesant: “Të pestë topat që i kam marrë në shtëpi, janë në krevatin tim. Fle gjumë me ta”. Ndërsa për emocionet e Champions League, 19-vjeçari u shpreh: “Himni i Champions është shumë emocionues.

E kam vënë si alarm, më zgjon gjithmonë të lumtur nga gjumi. Dua të luaj sa më shumë në këtë kompeticion dhe të shënoj gola. Po kaloj një moment të mirë në karrierën time dhe nuk dua të mbarojë”, tha mes të tjerash Haaland./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono