Fenerbahce dorëzohet, i vendos çmimin final Muriqit

20:36 | 19/11/201920:360

Tottenham vazhdon të interesohet për Vedat Muriqin dhe tashmë, ka edhe një shumë konkrete për të arritur te firma e sulmuesit. “Gjelat” duhet të paguajnë 17 milionë paundë nëse duan të sigurojnë kartonin e 25-vjeçarit, raporton “Aksam”. Skautë të Tottenham e kanë ndjekur gjatë gjithë sezonit Muriqin dhe janë impresionuar nga paraqitjet e tij me Kosovën dhe Fenerbahce.

Pasi larguar Fernando Llorente dhe shitën Vincent Janssen te Monterrey gjatë verës, “Gjelat” duan me doemos një sulmues, pasi për momentin, po varen vetëm te Harry Kane. Lucas Moura dhe Heung min-Son nuk kanë bërë mirë si sulmues qendre.

Muriqi shihet si zgjidhja e problemeve te Tottenhami, pasi ka shënuar rregullisht këtë sezon. Në SuperLig turke, bomberi dardan ka krijuar për skuadrën e tij tetë gola në 11 sfida deri më tani./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono