Fenerbahce apo PSV? Mbrojtësi i Milanit merr vendim, zbulohen detajet e akordit

21:46 | 15/01/202021:460

Një tjetër lojtar është larguar nga Milani. Kuqezinjtë ia kishin lënë në dorë lojtarit të zgjidhte midis transferimit te Fenerbahce apo PSV, dhe Ricardo Rodriguez ka zgjedhur Turqinë. Gianluca Di Marzio raporton se akordi është arritur mes dy klubeve.

Mbrojtësi i majtë do të huazohet me detyrim blerje në fund të sezonit për shumën e 5 milionë eurove. 27-vjeçari kërkohej edhe nga klubi holandez, por Fenerbahce i ofroi një rrogë më të lartë.

Zvicerani do të jetë shok skuadre me Vedat Muriqin, golashënuesin më të mirë të “gjigantit” turk, teksa largohet nga kuqezinjtë pas dy viteve e gjysmë. Ardhja e Theo Hernandez i hoqi mundësinë për të qenë titullar dhe tani është gati pë aventurën e radhës. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono