22:15 | 06/01/2018

Një grup i televizionit Klan ka sjellë përvojën amerikane për largimin e fëmijëve nga krimi i rrugës. Nje grup xhirimi i Departamentit të Informacionit në Tv Klan udhëtoi me ndihmën e Ambasadës Amerikane, në Michigan dhe Detroit për të parë nga afër se si ndërveprojnë institucionet, shkollat, organizatat e fondacionet për këtë qëllim dhe realizoi një dokumentar, si shembull se si mund të angazhohet shoqëria dhe institucionet edhe në Shqipëri në dobi të fëmijëve./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono