Fatkeqësia që shoqëroi ndeshjen Inter-Napoli

18:08 | 27/12/201818:080

Ndeshja Inter-Napoli, një ndër ndeshjet më të bukura të kampionatit italian, nisi me një fatkeqësi. Përpara ndeshjes, një tifoz i Interit ndërroi jetë pasi u përplas nga një furgon gjatë një përleshje me tifozët e skuadrës kundërshtare.

35-vjeçari Daniele Belardinelli ishte me tifogrupin e Interit gjatë kohës që po shkonin në stadium raporton BBC. Tifozët e Napolit arritën 1 orë më parë në stadium me 10 minifurgonë, të cilët arritën të kalonin rrethimin e sigurisë së stadiumit.

Këtu nisi edhe përleshja me tifozërinë e Interit dhe nga përplasja mbeti i vdekur 35-vjeçari dhe u plagosën 4 tifozë të Napolit, një prej të cilëve ishte goditur me thikë. Policia italiane ka sekuestruar kamerat e sigurisë dhe shprehet se rrethanat e ngjarjes nuk janë ende plotësisht të qarta.

Viktima ishte pjesë e tifozëve “ultras” të Interit. Nuk ishte hera e parë që Daniele Belardinelli përleshej me tifozët kundërshtare. Ai ishte një emër i njohur për autoritetet, pasi ishte pezulluar për 6 vjet nga të gjitha ndeshjet e Interit për shkak të përplasjes me tifozeritë e tjera./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono