“Faraonët” e rrjeteve sociale, ja sa përfitojnë yjet e futbollit

18:28 | 02/10/201918:280

Rrjetet sociale kanë një ndikim shumë të madh në ditët e sotme te njerëzit. Edhe personazhet e famshëm nuk i kanë shpëtuar “pushtimit” që rrjetet sociale kanë pasur vitet e fundit, madje disa prej tyre e kanë shndërruar në biznes.

Emra si Ronaldo, Ibrahimoviç, Lionel Messi, Neymar dhe Bale janë ndër futbollistët më të ndjekur në Instagram, me qindra miliona fansa. Si rrjedhojë, reklamat e mëdha i kanë në fokus kët futbollistë.

Janë publikuar dhe disa shifra të përafërta se sa para përfitojnë futbollistët për një postim të vetëm. Ronaldo përfiton 975 mijë dollarë dhe renditet si më i paguari, ndërsa Neymar 722 mijë. Messi në vend të tretë përfiton 648 mijë dollarë, ndërsa Ibrahimoviç e Bale nga 200 mijë dhe 218 mijë dollarë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono