Fanatics ndezin derbin, mesazh ngacmues për rivalët e kuq

20:51 | 09/12/201920:510

Të premten, luhet derbi i kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës. Rivaliteti mes dy skuadrave është shumë i madh, por dhe mes dy tifozerive. Ngacmimet mes dy tifo-grupeve kryesore, Tirona Fanatics dhe Guerrils, kanë nisur.

Fanatics kanë shpërndarë në faqen e tyre zyrtare postimin e parë, ku shihet një flamur i Partizanit mes tifozerisë së tyre i kthyer mbrapsht, me kokë poshtë. Mbi këtë foto, shkruhej: “A e njihni babën ju?!”

Vitet e fundit, Partizani ka qenë më i suksesshëm në përballjet direkte në derbi, por dhe në aspektin e trofeve, duke u shpallur kampionë të Shqipërisë sezonin e shkuar nën urdhrat e Skënder Gegës./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono