“Fan Zone” te Sheshi Skënderbej për të parë ndeshjet e Botërorit

20:23 | 14/06/2018

Për të ndjekur kampionit Botëror të “Rusi 2018” në qendër të kryeqytetit konkretisht në sheshin “Skëndërbej” ndodhet Fan Zona më e madhe për spordashësit e lojës magjike të futbollit. Edhe pse organizatorit kishin marrë masa, duke instaluar një ekran gjigand përsëri kushtet atmosferike nuk ia mundësuan tifozëve ta ndjekin nga sheshi kryesor i Tiranës ndeshjen e parë hapëse, atë të Rusisë me ekipin e Arabisë Saudite. Kishte edhe nga ata që sfiduan shiun për të mësuar rezultatin final të ndeshjes, që i buzëqeshi Rusisë me fitoren tenistike 5 me 0 kundër Arabisë. Ndeshjet rikthehen të premten me dy sfida të forta, Egjypt-Uruguaj në orën 14:00 dhe Marok-Iran në orën 17:00. /abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono