Familjarët e emigrantit të vdekur në Greqi: Djali i pafajshëm

16:23 | 21/02/201916:230

Familjarët e Mirash Lulit për të cilin u thanë se e vrau i biri në Greqi tregojnë version e vertetë të ngjarjes. Njeriu i tyre ka vdekur nga zemra dhe gjykata greke nxori të pafajshëm të birin 20 vjeçar.

48-vjeçari nga Lezha që u gjet i vdekur 3 ditë më parë në Agios Athanasios të Greqisë ka humbur jetën si pasojë e një ataku kardiak.

Ekspertiza mjeko-ligjore e kryer në trupin e viktimës ka faktuar se vdekja e Mirash Lulit ishte aksidentale duke çliruar në këtë mënyrë nga akuzat të birin 20 vjeçar, i cili ishte ndaluar si i dyshuar për vrasje.

Gjykata e Selanikut e ka shpallur të pafajshem duke e liruar në sallën e gjyqit. Trupi i pa jetë ka mbërritur të mërkurën në familjen Luli në Tale të Lezhës e cila ka hapur dyert e mortit.

Por ata janë të indinjuar mbi akuzat e hedhura kryesisht nga media duke e rënduar akoma më shumë pikëllimin e tyre. Vëllai i viktimës Agustin Luli ka folur për mediat duke kërkuar prej tyre që t’i lënë të qetë pas vuajtjes që u kanë shkaktuar.

Viktima, Mirash Luli, u gjet i pajetë, të henën  në një fshat të Selanikut në Greqi dhe policia ndaloi për këtë ngjarje të birin 20 -vjeçar. Por të murkurën ai u la i lirë , pas hetimeve të kryera nga prokurorët dhe policia./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono