Familja e shqiptarit të vrarë nga pronari i shtëpisë që grabiti kërkon dëmshpërblim

13:10 | 13/06/201913:100

Familja e Eduard Ndojt, 26-vjeçarit shqiptar të vrarë në 2013-ën në Itali nga pronari i shtëpisë ku kishte hyrë të grabiste, kërkon 125 mijë euro dëmshpërblim nga familja e autorit. Shifra është miratuar edhe nga Gjykata e Apelit në Itali.

Familja e Eduard Ndoj, 26 vjeçarit shqiptar të vrarë në Bresha të Italisë në dhjetor të 2013-ës, ka ndërmarrë procedura ligjore ndaj Mirco Franzoni, i dënuar me nëntë vjet dhe katër muaj burg për vrasje. Viktima u qëllua për vdekje me një pushkë disa orë pasi kishte hyrë në banesën e vëllait të Franzonit.

Familja e Ndoj ka hedhur në gjyq familjen italiane duke kërkuar një dëmshpërblim prej 125 mijë eurosh, një shifër e miratuar nga gjykata e Apelit, por që nuk i është dhënë asnjëherë familjes së viktimës. Avokatja e familjes Ndoj shpjegoi për mediat italiane se autori i vrasjes nuk ka kërkuar asnjëherë falje dhe nuk ka bërë asnjë gjest ndaj familjes Ndoj. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono