“Faji” i Politanos: Lëvizja e krokodilit? Brozovic u frymëzua nga unë

14:38 | 25/09/201914:380

Marcelo Brozovic kreu një shpikje gjatë ndeshjes së sezonit të kaluar në Champions League kundër Barcelonës. Mesfushori i Interit u shtri pas barrierës në një goditje dënimi të spanjollëve për të bllokuar goditjen tokazi.

Një skemë e tillë ka filluar të përdoret nga të gjithë dhe në ndonjë rast ka dhënë efektin e dëshiruar. Rreth kësaj situate ka folur Matteo Politano. Anësori ofensiv zikaltër zbulon për “Passioneinter”, se si lindi kjo ide.

“Mendoj gjatë gjithë kohës për futboll dhe mundohem të ‘shpik’ diçka me të majtën time. E kisha provuar më parë kur isha pjesë e Sassulos, pikërisht kundër Interit, gjuajtjen tokazi poshtë barrierës. Mendoj se është faji im që Brozovic shpiku lëvizjen e krokodilit”, thekson lojtari zikaltër. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono