“Evropa më mungon çdo ditë, dikush duhet të kujtohet për mua”

20:36 | 12/10/201920:360

Yannick Carrasco la Atletico Madrid shkurtin e vitit 2018 dhe u transferua në Kinë. Sulmuesi i krahut firmosi deri në vitin 2022 me Dalian Yifang, por e ka marrë shumë malli për futbollin dhe jetën evropiane.

Milani dhe Interi u interesuan për shërbimet e tij janarin dhe verën e kaluar, por marrëveshje nuk pati. Carrasco ka përsëritur për HLN dëshirën për t’u rikthyer. Situata ka ndryshuar dhe belgu mund të ndërrojë skuadër në janar, por më parë duhet të vijë një ofertë konkrete në drejtim të tij dhe klubit kinez.

“Evropa më mungon çdo ditë. Klubi nuk më lejoi të largohesha në orët e fundit të merkatos. Tani është ndryshe, mund të largohem. Shpresoj të ndodhë rikthimi dhe të vijë një ofertë konkrete”, thekson 26-vjeçari belg. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono