Evis Kushi për paktin mbi universitetin: Zgjidh kërkesat e studentëve

21:39 | 18/01/2019

Pakti për univeristetin ka qenë në fokus të bisedës në styudione ABC News të deputetes socialiste Evis Kushi.

Deputetja socialiste thekson se protesta e studentëve ka pasur një impakt të rëndësishëm për zgjidhjen dhe dialogun, ndërsa vlerëson se pakti i jep zgjidhje kërkesave të studentëve.

“Ne kemi pasur rezultat, por ka shumë për të bërë, protesta na kanë dhënë impakt të rëndësishëm që të reflektojmë ëpr zgjidhjen por edhe për të vendosur një dialog të vazhdueshëm. Ky pakt ëhstë prova më e mrië qe kur ka dialog e bahskëpunim mund të kemi rezultate më të mira. Pakti i jep zgjidhje kërkesave të studentëve por shkon edhe përtej tyre për të garantuar një arsim të lartë më cilësor”.

Sipas saj për mazhorancën arsimi është një nga prioritet më të rëndësishme që ndikon në të ardhmen e vendit dhe shoqërinë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono