Everton dënon sulmuesin, Raiola ia ofron Milanit!
Mino Raiola

22:59 | 12/11/201922:590

Everton pagoi plot 30 milionë sterlina për shërbimet e Moise Kean. Talenti italian bëri një sezon të shkëlqyer me Juventusin, duke e bindur Evertonin që të paguante shumën e majme për të.

19-vjeçari nuk e ka nisur mirë aventurën e tij në Angli, madje edhe është dënuar nga klubi blu i Liverpool.

Kean i ka kërkuar agjentit të tij, Mino Raiola, që t’i gjejë ekip të ri, pasi nuk e duron dot qëndrimin tek Everton.

Siç raportojnë mediet italiane, Raiola e ka dëgjuar klientin e tij dhe ka nisur bisedimet me drejtuesit e Milanit, duke ia ofruar kartonin e Kean.

Fjalën e fundit për shërbimet e sulmuesit italian pritet ta japë trajneri Pioli, brenda këtij muaji./abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono