Evakuohet shkolla në Suedi pas shpërthimit të fuqishëm

07:15 | 19/11/201907:150

Një shkollë profesionale në qytetin jugor suedez Helsingborg, u evakuua si pasojë e një shpërthimi.

Një objekt i ngjashëm me një shishe me përmbajtje ende të paidentifikuar u hodh përmes një dritareje në shkollën profesionale “Ronnowska” dhe një zhurmë e madhe ndodhi menjëherë pas kësaj.

Forca Eksplozive Kombëtare ekzaminoi vendin për rrezik të mëtejshëm, ndërsa dy individë u dërguan në spital si masë paraprake, për shkak të nivelit të lartë të tymit.

Në shkollë nuk u raportua asnjë dëmtim dhedDeri tani, autoritetet nuk kanë bërë arrestime në lidhje me incidentin.

Javët e fundit, në Helsingborg kanë ndodhur shpërthime të shumta, rreth 50 kilometra në veri të Malmo-s. Hetuesit dyshojnë se incidentet lidhen me aktivitetet e bandave./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono