Europa League/ United e mbyll me spektakël, ja 32 skuadrat e kualifikuara

23:25 | 12/12/201923:250

Sot është mbyllur dhe faza e grupeve të UEFA Europa League, ku rezultatet surprizë dhe eliminimet e turpshme nuk kanë munguar. 24 skuadra vazhduan rrugëtimin e tyre në UEFA Europa League nga faza e grupeve, ndërsa 8 ekipe kanë zbritur nga UEFA Champions League.

Më poshtë, janë dhe 32 skuadrat që do të vazhdojnë rrugëtimin e tyre në Europa League: Ajax, APOEL, Arsenal, AZ Aalkmar, Basel, Club Brugge, Benfica, Cluj, Braga, Copenhagen, Celtic, Frankfurt, Espanyol, Getafe, Gent, Leverkusen, Inter, Ludogorets, Instanbul, Olympiacos, Lask LINZ, Rangers, Malmo, Roma, Man Utd, Shakhtar, Porto, Sporting, RB Salzburg, Wolfsburg, Sevilla, Wolves.

Ekipet e kualifikuara

Ndeshjet e orës 21:00, nuk është se vendosën shumë sa i takon kualifikimit, por vetëm për të përcaktuar disa “koka” grupi. Manchester United e mbylli grupin e saj në vend të parë, pasi shkatërroi 4-0 ekipin e AZ Alkmaar, që po ashtu u kualifikua. Roma u mjaftua me një barazim 2-2 ndaj Wolfsberger, pa shpenzuar shumë energji. Porto mposhti 3-2 Feynoord, një sfidë spetakolare, ndërsa Wolverhampton nuk e vuri për asnjë moment në diskutim sfidën ndaj Besiktas, duke triumfuar pastër 4-0./abcnews.al

Rezultatet e plota

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono