Euro rikuperon pikë ndaj Lekut, niveli më i lartë që nga 13 qershori

15:23 | 31/08/2018

Monedha europiane ka shënuar nivelin më të lartë të këmbimit që nga 13 qershori i këtij viti. Një euro këtë të premte sipas Bankës së Shqipërisë është këmbyer me 126,27 lekë duke shënuar kështu një rritje të lehtë krahasuar me një ditë më parë. Kjo është dita e tetë që monedha europiane fiton pikë kundrejt lekut. Arsyeja kryesore sipas ekspertëve është largimi i emigrantëve. Ndërkohë leku ka humbur pikë edhe ndaj dollarit amerikan, i cili sipas Bankës së Shqipërisë u këmbye me 108.19 lekë. /abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono