EURO 2021/ Kosova “peshkon” Italinë, derbi për Shqipërinë U19

10:39 | 03/12/201910:390

Shqipëria dhe Kosova për 19-vjeçarë kanë mësuar rivalët në raundin kualifikues për Euro 2021, që zhvillohet në Rumani. Dardanët, sikurse Shqipëria U17, do të kenë në grupin ku marrin pjesë Italinë. Sllovakia dhe Qipro janë dy ekipet e tjera në grup me Kosovën.

Një short interesante për Shqipërinë e drejtuar nga Nevil Dede. Çekia, Danimarka dhe Maqedonia e Veriut do të përballen me kuqezinjtë.

Dy vendet e para kualifikohen në “Elite Rounde”, si dhe e treta më e mirë në bazë të pikëve të grumbulluara me dy vendet e para në grup. Së bashku me Portugalinë plotësojnë 28 ekipet që do të marrin pjesë në këtë fazë, që zhvillohet në pranverë të vitit 2021. Aty do përcaktohen 7 finalistët që do të bashkohen me Rumaninë organizatore.

GRUPI 1: ITALIA, SLLOVAKIA, QIPRO, KOSOVA
Grupi 2: Ukraina, Izraeli, Bjelloria, Mali i Zi
Grupi 3: Austria, Suedia, Irlanda e Veriut, Gjibraltari

Grupi 4: Gjermania, Skocia, Zvicra, Luksemburgu
GRUPI 5: ÇEKIA, DANIMARKA, MAQEDONIA E VERIUT, SHQIPËRIA

Grupi 6: Kroacia, Gjeorgjia, Letonia, Kazakistani
Grupi 7: Irlanda, Polonia, Bosnja dhe Hercegovina, Estonia
Grupi 8: Franca, Greqia, Azerbajxhani, Moldavia

Grupi 9: Norvegjia, Hungaria, Islanda, Andorra
Grupi 10: Anglia, Sllovenia, Uellsi, Malta

Grupi 11: Holanda, Serbia, Armenia, San Marino
Grupi 12: Turqia, Bullgaria, Rusia, Lituania
Grupi 13: Spanja, Belgjika, Finlanda, Ishujt Faroe

/abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono