Etrit Berisha i bindur që Atalanta do të arrijë objektivat

20:18 | 20/02/201920:180

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha nuk e ka harruar ende humbjen ndaj Milanit që i ka dhënë një goditje të fortë Atalantës për t’u kualifikuar në Champions League. Berisha tha se disa gabime rezultuan fatale në sfidën ndaj kuqezinjve.

Portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha është kthyer në një prej lojtarëve kyç të skuadrës së Atalantës. Bergamaskët po zhvillojnë një sezon të madh dhe objektivi është kualifikimi në Champions League, por humbja ndaj një rivali direkt si Milani e ka komplikuar paksa. Këtë të martë, Berisha ishte i ftuar në dyqanin zyrtar të Atalantës për të dhënë autografë për të pranishmit, por edhe një deklaratë. Ai tha se humbja ndaj Milanit erdhi si rezultatat i disa gabimeve.

“Jam shumë i lumtur që jam këtu për të dhënë autografe për tifozet. Ndaj Milanit mund të merrnim një rezultat pozitiv nëse do të shmangnim disa gabime. Duhet ta harrojmë atë takim dhe të japim maksimumin në ndeshjen e radhës për të shpresuar në arritjen e objektivit tonë. Jemi duke zhvilluar një sezon pozitiv dhe kemi luajtur mirë ndaj çdo kundërshtari të fortë. Shpresojmë që argëtojmë tifozët me lojën tonë”, tha portieri i Atalantas, Etrit Berisha./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono