Eto’o do historinë, Guardiola i jep këshillën epike

09:26 | 21/09/201909:260

Samuel Eto’o dëshiron të bëhet trajneri dhe të jetë fitues. Kamerunasi, i cili ka fituar shumë trofe si futbollist, synon të bëhet afrikani i parë që ngre Champions League nga pankina. Jo vetëm kaq, por ai dëshiron t’ia arrije me stilin e Pep Guardiola.

“Dua të jem trajneri i parë afrikan që do të ngrejë trofeun e Champions League. Diçka të tillë dua ta bej në stilin e Pep Guardiola”, është shprehur kamerunasi, ndërkohë që së fundmi ka folur edhe vetë spanjolli.

“Faleminderit. Së pari ai duhet të blejë lojtarë si Eto’o dhe më pas mund të bëjë çfarë Pep bën”, janë fjalët e trajnerit të Manchester City në konferencë për shtyp. Eto’o ka përpara një mision të vështirë. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono