“Zonjës së Parisit”

57240686_10156056985215703_8556064956645113856_o-1-1280x854.jpg
ad min23:17 | 15/04/2019

Struktura e katedrales “Notre Dame” e cila u përfshi nga flakët është ruajtur. Zjarrfikësit francezë kanë mundur të ruajnë një pjesë të mirë të “Zonjës së Parisit”.
“Zjarri ka rënë me vrull dhe ne mendojmë që struktura e Notre-Dame është ruajtur, sidomos pjesa veriore”, tha Sekretari i Shtetit i Ministrit të Brendshëm, Laurent Nuñez. Kreu i departamentit të zjarrfikësve, tha se struktura e Notre-Dame de Paris ishte “ruajtur në tërësi”. Nga ana tjetër, dy të tretat e kulmit të saj janë përfshirë nga flakët. Ndërsa një zëdhënës i katedrales theksoi: “Gjithçka po digjet, nuk do të mbesë asgjë nga korniza e saj. Në betejë me zjarrin janë katërqind zjarrfikës të pranishëm në vendngjarje./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono