watford

Barcelona-Messi.png
Vladimir Prenga08:43 | 21/11/2019

Barcelona ka në gjirin e saj një numër të madh lojtarësh, të cilët nuk kanë hapësira dhe lëvizja më  emirë për ta është huazimi, ose shitja. Një prej tyre është edhe mbrojtësi Jean-Clair Todibo. Deri më tani i riu 19-vjeçar ka luajtur vetëm në dy ndeshje në La Liga, njërën prej tyre si titullar kundër Sevilla.

Sipas katalanases “Sport”, Barcelona ka vendosur ta shesë mbrojtësin në janar. Gjithsesi do të përdoret strategjia e zakonshme, ku në kontratën e tij do të vendoset një klauzolë që i jep të drejtën klubit spanjoll për ta riblerë për një shumë të caktuar.

Momentalisht bisedimet kanë nisur me gjermanët e Bayer Leverkusen, por ka interes edhe nga disa klube të tjerë. Në Angli Watford është klubi që po e vëzhgon me kujdes. Për kartonin e Tobido, Barcelona kërkon 10 milionë euro. /abcnews.al

Gray.png
Veronik Istrefaj22:22 | 08/11/2019

Sfida mes Norwich dhe Watford na ka dhuruar një tjetër supergol, sërish nga Watford. Pas golit të shkëlqyer nga Deulofeu, tashmë ishte Andre Gray që gjeti rrjetën, duke shënuar nga një pozicion thuajse i pamundur.

Sulmuesi anglez bën një rrotullim të plotë dhe gjuan me thembër, duke i vjedhur kohën mbrojtësit të Norwich dhe duke mposhtur për herë të dytë portierin Tim Krul. Watford udhëheq 0-2 në “Carrow Road” dhe ka mundësinë ideale të marrë fitoren e parë këtë sezon./abcnews.al

Premier League, java 12

Norwich – Watford  0-2
Deulofeu 2′, Gray 52′

Deulofeu-1.png
Veronik Istrefaj21:14 | 08/11/2019

Watford është në krizë. Skuadra e drejtuar nga spanjolli Flores është në vend të fundit në Premier League dhe pas 11 javësh, ka vetëm 5 pikë. Megjithatë, në takimin e sotëm kundër Norwich, kanë arritur të kalojnë shumë shpejt në avantazh.

Lojtari më i mirë i kësaj skuadre, Gerard Deulofeu, bën gjithçka vetë dhe arrin të shënoj që në minutën e dytë të sfidës. Sulmuesi spanjoll “vjedh” një top në mesfushë dhe niset me hapa të shpejtë drejt zonës kundërshtare.

Pasi driblon tre futbollistë në hyrje të zonës, Deulofeu gjuan saktë me të majtën, duke mposhtur gardianin Tim Krul. Ky ishte vetëm goli i shtatë i Watford në 12 ndeshje kampionat, me Deulofeun që ka shënuar dy prej tyre dhe ka asistuar një herë./abcnews.al

Premier League, java 12

Norwich – Watford  0-1
Deulofeu 2′

Chelsea.jpg
Veronik Istrefaj20:38 | 02/11/2019

Chelsea ka marrë një tjetër fitore në Premier League dhe Blutë e Londrës, po kalojnë një fitore të shkëlqyer. Djemtë e Frank Lampard mposhtën sot 1-2 skuadrën e Watford, duke treguar një lojë shumë të bukur dhe duke e dominuar kundërshtarin.

Ishte sulmuesi i talentuar, Tammy Abraham ai që shënoi golin e parë në këtë sfidë. Talentit anglez iu deshën vetëm 5 minuta për të shënuar, pas një asisti perfekt nga Jorginho. Me këtë gol, u mbyll pjesa e parë. Në pjesën e dytë, Pulisic dyfishoi për londinezët.

Amerikani vazhdon të tregojë një formë shumë të mirë, duke shënuar golin e tij të katërt në Premier League. Watford arriti të shënojë në minutën e 79-të me anë të Deulofeut, por ky gol nuk mjaftoi që t’i mohojë Chelseat tre pikët. Me këtë triumf, Blutë e Londrës ngjiten në vend të tretë në renditje, pas Liverpoolit dhe Manchester Cityt./abcnews.al

Premier League, java 11

Watford – Chelsea  1-2
Deulofeu 79′ / Abraham 5′, Pulisic 55′

Abraham-1.png
Igli Nikolli18:36 | 02/11/2019

Chelsea ka zhbllokuar shumë shpejt ndeshjen kundër Watford. “Blutë e Londrës” kaluan në avantazh në minutën e pestë me anë të Tammy Abraham. Sulmuesi i talentuar mori një asist fantastik nga Jorginho dhe mposhti portierin vendas me anë të një parabole.

Edhe pse janë minutat e para të ndeshjes, ekipi i Lampard po dominon, ndërsa Watfordi i vendit të fundit ka prekur vetëm tre herë topin deri në momentin që pësoi gol.

Goli i nëntë në kampionat për Abraham, i cili i bashkohet Agueros dhe Vardyt në krye të renditjes së golashënuesve. /abcnews.al

Leicester-1280x853.jpg
Veronik Istrefaj22:51 | 29/10/2019

Janë luajtur sot pesë sfida të vlefshme për fazën e 1/8-ve në EFL Cup. Manchester City nuk ka falur dhe ka mposhtur me rezultatin 3-1 skuadrën e Southampton. Otamendi dhe një dopietë e Agueros kanë mjaftuar që djemtë e Guardiolës të arrijnë në çerekfinalet e këtij kompeticioni.

Everton ka mposhtur pastër 2-0 skuadrën e Watford, që po kalon një moment shumë të vështirë. Holgate hapi serinë e golave në minutën e 72-të, ndërsa Richarlison ndëshkoi ish-ekipin e tij në sekondat e fundit të sfidës.

Leicester vazhdon të dhurojë spektakël dhe të marrë rezultate pozitive. “Dhelprat” e Brendan Rodgers mposhtën 1-3 ekipin e Burton. Në dy takimet tjera, Colchester ka fituar 1-3 kundër Craëley, ndërsa Oxford mposhti me penallti Sunderlandin./abcnews.al

EFL Cup, 1/8

Man. City – Southampton  3-1
Everton – Watford  2-0
Burton – Leicester  1-3
Crawley – Colchester  1-3
Oxford – Sunderland  1-1 (2-1)

Digne-1280x749.jpg
Veronik Istrefaj18:18 | 26/10/2019

Evertoni është mposhtur 3-2 nga skuadra e Brighton, në një sfidë që dukej se do të mbyllej në barazim. Në sekondat e fundit, mbrojtësi francez, Lucas Digne, shënon autogol në portën e tij, duke i dhënë tri pikët e plota Brightonit.

West Ham nuk ia ka dalë të fitojë në shtëpi kundër Sheffield United, edhe pse kaloi e para në avantazh. “Çekiçët” shënuan në minutën e 44-ët me anë të mesfushorin Snodgrass, por në të 69-ën, Mousset barazoi gjithçka dhe skuadrat ndanë nga një pikë.

Në barazim është mbyllur edhe sfida tjetër mes Watford dhe Bournemouth. Edhe pse skuadrat patën rastet e tyre për të triumfuar, në fund nuk arritën të gjenin rrjetën, duke e mbyllur takimin me rezultatin 0-0. Pas dhjetë ndeshjesh, Watford ende nuk e ka gjetur fitoren, duke marrë pesë barazime dhe pesë humbje./abcnews.al

Premier League, java 10

West Ham – Sheffield United  1-1
Snodgrass 44′ / Mousset 49′

Brighton – Everton  3-2
Gross 15′, Maupay 80′, Digne (ag) 90+5′ / Ëebster (ag) 20′, Calvert-Lewin 74′

Watford – Bournemouth  0-0

Dele-Alli.png
Igli Nikolli11:41 | 20/10/2019

Një gol i Dele Allit katër minuta përpara fundit të ndeshjes shmangu humbjen e Tottenhamit kundër Watford. Mesfushori i Spurs u rikthye te goli pas shumë muajsh dhe shpëtoi pankinën e trajnerit Pochettino.

Miqtë pretenduan për një faull kundrejt portierit dhe arbitri kryesor priti një konfirmim nga VAR. Në këtë moment u krijua edhe një konfuzion i madh në stadium. Në kufjet e arbitrit kryesor konfirmohet rregullsia e golit, ndërsa në stadium ndodh ndryshe.

Momenti kur në stadium goli cilësohet i parregullt

Monitori i madh i cilëson si jo gol dhe tifozët e Watford nisin e festojnë, por jo për shumë kohë. Kryesori i ndeshjes akordon golin dhe festa kalon në krahun e vendasve.

“E çuditshme, kujtoja se VAR-i do të ndihmonte futbollin, por nuk po ndodh kështu”, theksoi pas ndeshjes Quique Flores, trajneri i Watford. /abcnews.al

city.png
Veronik Istrefaj18:48 | 21/09/2019

Manchester City ka shkatërruar 8-0 skuadrën e Watford. Të besuarit e Pep Guardiolës shënuan 5 herë në 17 minutat e para, ndërsa në pjesën e mbetur të takimit, e hoqën këmbën nga gazi, duke shënuar vetëm tre herë. David Silva, Aguero, Mahrez, Otamendi, De Bryune dhe një tripletë e Bernardo Silvës vendosën fatet e takimit.

Në sfidat e tjera të orës 16:00, Evertoni është mposhtur në shtëpi 0-2 nga surpriza Sheffield United dhe Burnley fitoi pastër 2-0 kundër Norwich./abcnews.al

Premier League, java 6

Manchester City – Watford  8-0
D. Silva 2’, Aguero 7’, Mahrez 12’, B. Silva 15’ 48’ 60’, Otamendi 18’, De Bryune 85’

Burnley – Norwich  2-0
Ëood 10’ 14’

Everton – Sheffiel United  0-2
Mina (ag) 40’, Mousett 79’

City-Watford.png
Veronik Istrefaj16:46 | 21/09/2019

Manchester City dhe Watford përplasen sot në “Etihad Stadium”. Sfida ka startuar në orën 16:00 dhe vetëm pas 17 minutash lojë, të besuarit e Pep Guardiola kanë shënuar pesë gola, duke kryesuar 5-0. David Silva (2’), Aguero (6’), Mahrez (12’), Bernardo Silva (15’) dhe Otamendi (17’) ishin autorët e golave.

Guardiola premtoi se ajo humbje me Norëich 3-2 ishte vetëm një ditë e pafat dhe se kundër Watford, do të jetë shumë më ndryshe. Fjalët e teknikut spanjoll jo vetëm që po dalin, por shumë më mirë sesa pritshmëritë e të gjithëve.


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono