vrare

foto-1280x784.jpg
ent ela09:49 | 09/03/2018

Trupi i pajetë që u gjet mesditën e të enjtes në Fier i përket Kreshnik Beqirajt 36 vjeç. Ai është rrëmbyer dhe vrarë. Sipas njoftimit të policisë është kapur dhe arrestuar edhe autori i ngjarjes, Albert Zekaj 32 vjeç nga Malësia e Madhe. Zekaj ka qenë shok me viktimën Kreshnik Beqiraj  ku janë njohur para tre vjetësh në Belgjikë dhe më pas kanë qëndruar në shtëpi me qira në qytetin e Fierit.

Më datë 22 të qershorit të kaluar rreth mesnatës ky person dyshohet se e ka vrarë me sende të forta dhe trupin e ka hedhur në afërsi të fshatit Daullas. Vetë Zekaj pasi është arrestuar ka pranuar vrasjen dhe ka treguar vendin ku ishte hedhur viktima. Viktima ishte denoncuar në polici i humbur nga familjarët, por nga veprimet e kryera si dhe nga dyshimet e familjarëve, në muajin Janar 2018 Drejtoria Vendore e Policisë Fier ka nisur hetimet pasi dyshohej se ky shtetas mund të ishte vrarë ose rrëmbyer. Vrasja është kryer me çekiç dhe trupi i viktimës ishte transportuar me një batanije. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono