vorpsi

RAMA-ARMEPUSHIM-PER-VORPSIN.mpg_snapshot_00.29-1280x720.jpg
ent ela14:16 | 16/11/2019

Kryeministri njoftoi armëpushim mes tij dhe Ilir Metës për konfliktin në gjykatën Kushtetuese, duke thënë se ai nuk ka më asgjë për të bërë në ngërçin për karrigen që ndahet mes Marsida Xhaferllarit dhe Arta Vorpsit. Kryeministri njoftoi se në 25 nëntor, do të njohë shqiptarët me nismën e tij ligjore kundër bandave që ai i ka pagëzuar si KÇK.

Qeveria ul armët ndaj Presidentit të Republikës dhe nuk dëshiron të marrë më pjesë në debatin nëse Arta Vorpsi apo Marsida Xhaferllari duhet të ulen në karrigen e gjyqtarit kushtetues.

Rama, duke ja lënë në dorë vetë gjykatës kushtetuese ta zgjidhë këtë çështje, njofton hapin e radhës kundër bandave që i quan KÇK, “Të kapim çfarë të kapim”.

Vetëm një buzëqeshje ironike për rrezikun që i vjen nga Presidenti.

Edhe një herë tjetër, nuk mban përgjegjësi për Valdrin Pjetrin apo Agim Kajmakun. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono