vjedh

erisa-xhixho-1280x725.jpg
nev ila14:55 | 10/10/2019

Nënkryetarja e LSI-së, Erisa Xhixho akuzon qeverinë se përmes projektligjit të “Korporatës së Investimeve Shqiptare“ po vjedh me Vendim të Këshillit të Ministrave pronën private.

Nga selia e LSI, Xhixho e cilësoi projektligjin klientelist dhe kujtoi se përmes tij po minohet edhe një nga kushtet e vendosura nga Bundestagu Gjerman për çështjen e integrimit./abcnews.al

 

 

 

burgu-Greqi.jpeg
ad min13:15 | 08/08/2019

Një i kërkuar prej 7 vitesh nga policia greke, bie në pranga teksa kryen një tjetër krim në vendin fqinj. Shqiptari 35-vjeçar i arrestuar, akuzohet si autor i grabitjes se armatosur të një banke në qytetin veriperëndimor, Parga, 3 ditë më parë.

I  arrestuari dhe një tjetër person u futën në filialin e një banke të maskuar dhe nën kërcënimin e armës morën sasinë e parave qe gjeten: mbi 26 mije euro dhe 200 dollarë amerikanë.

Sipas policisë, 35 -vjeçari shqiptar u arrestua në qytetin e Prevezës. I arrestuari është person me precedentë të rëndë penale. Ai ndodhej në kërkim që prej vitit 2012, kur kishte dalë me leje nga burgu i Patras, ku vuante dënimin me 12 vjet për grabitje të armatosur. Gjithashtu ai ishte dënuar në mungesë me 19 vjet burg, për një tjetër grabitje me armë./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono