viktimat e skllaverise moderne

META-DITA-KUNDER-DHUNES-NDAJ-GAZETAREVE-3-1280x720.jpg
ent ela09:48 | 02/12/2018

Në Ditën Botërore për Zhdukjen e Skllavërisë, Presidenti Ilir Meta apelon për të mbështetur viktimat e skllavërisë moderne dhe të mos trajtohen si shifra nëpër raporte. Në një postim në facebook Kreu i shtetit shqiptar thotë se kjo është një plagë që shkatërron familjen e shoqërinë dhe ndihmon krimin e organizuar.

“Në Ditën Botërore për Zhdukjen e Skllavërisë apeloj fort për të menduar për mbështetjen dhe rehabilitimin e viktimave të skllavërisë moderne, të cilët janë njerëz dhe nuk meritojnë të trajtohen si shifra nëpër raporte. Fund plagës së skllavërisë moderne që shkatërron jetë, familje e shoqërinë dhe ushqen krimin e organizuar në kurriz të stabilitetit, sigurisë e sundimit të ligjit”. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono