vermosh

vlcsnap-error803-1280x721.jpg
ad min09:30 | 05/01/2018

Pas disa ditësh bllokimi për shkak të reshjeve të borës, rruga drejt Vermoshit ëeshtë hapur. Banorët e zonës të ndihmuar edhe nga Emergjencat Civile, kanë mundësuar një shteg, i cili kalohet vetëm me makinë të lartë dhe me zinxhirë. Qafa e Predelecit ishte e  bllokuar dhe kishte shkarje të tokës.  Por situata nuk ka ndonjë përmirësim të ndjeshëm dhe lëvizja në rrugën Bogë-Theth, në zonën e Qafë Thores është e vështirë për shkak edhe të orteqeve. Kurse në rrugën Theth Breglumi ka rënie të gurëve.


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono