tuchel
LOS ANGELES, CALIFORNIA - FEBRUARY 10: Kylie Jenner attends the 61st Annual GRAMMY Awards at Staples Center on February 10, 2019 in Los Angeles, California. (Photo by Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Tuchel-Mbape.jpg
Veronik Istrefaj21:54 | 28/09/2019

Trajneri i PSG-së, Thomas Tuchel, foli pas ndeshjes kundër Bordeaux, të cilën parizienët e fituan me rezultatin e ngushtë 0-1, falë golit të Neymar. Pas këtij takimi, Tuchel tha:

“Ne kemi luajtur mirë në fund të ndeshjes, por harruam të shënojmë! Krijuam shumë raste, por ndeshja po na ikte nga duart dhe shënuam vetëm afër fundit. Kjo është e vetmja pikë negative, sepse unë jam me të vërtetë shumë i lumtur me performancën tonë.

Paraqitja e ekipit ishte vërtet e mirë, me dhe pa topin ne zoterim. Ishte një ndeshje e shkëlqyer. Jam shumë e lumtur. Kthimi i Kylian Mbappe? Ai duhet të kishte shënuar dy ose tre gola! Ai kishte shumë raste dhe asistoi për golin e Neymar. Ndeshje pozitive për të”, tha Tuchel./abcnews.al

Neymar1.jpg
Veronik Istrefaj08:36 | 23/09/2019

Neymar ishte autori i folit të fitores për PSG-në mbrëmjen e djeshme në takimin kundër Lyon. Pasi shënoi në sekondat e fundit një javë më parë përballë Strasbourg, ylli brazilian gjeti rrjetën në minutën e 87-të përballë Lyon, duke i dhënë tre pikë të tjera të rëndësishme parisienëve.

Pas ndeshjes, Tuchel u pyet për situatën e brazilianit. Trajneri gjerman tha: “Ai është 100% lojtar i PSG! Është 100% i fokusuar te ndeshjet që po luan dhe ka ruajtur raportet e mira me lojtarët e tjerë. Ai është një djalosh shumë i ndjeshëm, vërshëllimat ndaj tij mendoj janë të tepruara. Megjithatë, për mua kryesore është që ai të përformojë në fushë”./abcnews.al

 

Barcelona-1280x720.jpg
Veronik Istrefaj18:55 | 19/09/2019

Barcelona dhe Real Madrid e kanë humbur shkëlqimin në Europë dhe dy presidentët e gjigantëve spanjollë, kanë filluar të shohin alternativa për trajnerë të rinj. Pas lajmeve që Zidane mund të zëvendësohet me Mourinho, mediat iberike janë fokusuar te situata në kampin katalanas, aty ku Valverde nuk po bind prej muajsh.

Kreu i pankinës së Barcelonës është kritikuar shpeshherë për stilin e lojës së tij dhe rezultatet e marra, si dhe ai eliminim me përmbysje sezonin e shkuar në Champions League nga Liverpuli, nuk është harruar ende.

Në Spanjë janë të bindur që Valverde nuk do t’i festojë Krishtlindjet si trajner i Barcelonës, pasi presidenti Bartomeu e ka gjetur pasuesin e tij. Bëhet fjalë për gjermanin Thomas Tuchel, numri një i PSG-së. Tuchel ka bërë një punë shumë të mirë në krye te PSG dhe Bartomeu e sheh si njeriun e duhur për të drejtuar Barcelonën. Negociatat mes palëve pritet të nisin në fundin e muajit nëntor./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono