trmup

vlcsnap-error713-1280x721.jpg
G. P.22:20 | 13/02/2018

Presidenti amerikan, Donald Trump, zhvilloi të hënën një bisedë telefonike me homologun rus, Vladimir Putin, të cilit i shprehu qëndrimin e tij se ka ardhur koha, që palët të punojnë për arritjen e paqes mes izraelitëve dhe palestinezëve.
Sipas një njoftimi për shtyp të Shtëpisë së Bardhë, gjatë bisedës Trump i tha Putin se hapa të mëtejshëm duhen ndërmarrë për t’u siguruar që Korea e Veriut të heqë dorë nga programi i saj bërthamor.
Trump, që muajin e kaluar u ankua se Moska nuk po ndihmonte në zgjidhjen e krizës koreane, i tha kreut të Kremlinit se duhej bërë edhe më shumë për të neutralizuar ambicjet e Penianit.
“Presidenti Trump ritheksoi rëndësinë për ndërmarrjen e hapave të tjerë për të siguruar asgjësimin e programit bërthamor të Koresë së Veriut, thuhet në njoftimin për shtyp të Shtëpisë së Bardhë./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono