Tirana

44023487_285754488711780_8949660449754841088_n-1280x854.jpg
ent ela13:17 | 14/10/2018

Pas suksesit me këndet e lojërave, Bashkia e Tiranës do të nisë projektin e ndërtimit të terreneve sportive në çdo lagje. Në edicionin e dytë të kampionatit “Survivor Games” në Parkun e Liqenit Artificial, një event outdoor që promovon jetesën aktive në natyrë, kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj tha se një nga ambiciet për mandatin tjetër është shtrirja e hapësirave sportive më afër komunitetit.

“Dikur kjo ishte një pellgaqe, por duke transformuar atë, sigurojmë një mjedis cilësor, të sigurt, të mbrojtur, të shëndetshëm për të ushtruar sport, për të mos pasur makina vërdallë dhe për t’i rritur vlerën kësaj hapësire. Por, një ndër gjërat që duam të bëjmë është ta çojmë këtë projekt në çdo lagje, njësoj siç bëmë me projektin e këndeve të lojrave. Kur filluam këndin e parë të lojërave, Tirana desh u kthye përmbys, kurse sot kemi bërë 35 kënde. Imagjinoni sikur ta bëjmë këtë me të gjitha terrenet sportive! Kjo është një nga ambiciet tona për 4 vitet e tjera”, tha Veliaj.

Ai shprehu bindjen se edhe terrenet e reja sportive do të jenë ndër më të frekuentuarat nga qytetarët, ndaj i ftoi ata të identifikojnë një hapësirë të përshtatshme për aktivitete sportive, në mënyrë që Bashkia e Tiranës të ndërhyjë për transformimin e saj në një fushë sportive. “Vetëm në perimetrin e 1 km kemi bërë tre investime të ngjashme: një tek fillimi i digës, tjetra në mes të itenerarit të Liqenit, kurse e treta afër Pallatit të Brigadave. Janë tre pikat më të frenkuentuara, jo se njerëzit nuk kanë ku të shkojnë në palestër, por sporti në natyrë është diçka shumë e dobishme. Ndaj, nëse identifikoni një hapësirë të tillë në lagjen apo komunitetin tuaj, ne mund të investojmë”, tha Veliaj.

Me hapjen e terreneve të reja sportive, Bashkia e Tiranës synon promovimin e sportit, jetesës aktive dhe të shëndetshme, angazhimin e të rinjve me aktivitet fizik, si dhe konkurrencën e shëndetshme të garës. “Nëse Tiranën e mbushim me kënde sportive, siç kemi bërë me këndet e lodrave, mund të kemi një shoqëri shumë më të shëndetshme. Çdo 1 lek i harxhuar në sport janë 3 lekë të kursyera në shëndetësi. Dua t’ju ftoj të bëhemi të gjithë avokatë të një jete të shëndetshme”, u nënvizoi kreu i Bashkisë.

Veliaj kërkoi bashkëpunimin e instruktorëve të palestrave që të kontribuojnë vullnetarisht për masivizimin e sportit tek të rinjtë, duke shfrytëzuar terrenet sportive të shkollave në kryeqytet, që tashmë janë të hapura edhe si qendra komunitare pas mësimit. “Jo të gjithë kanë mundësinë të përballojnë një palestër, jo të gjithë kanë mundësi të kenë një instruktor, por disa gjëra i kemi mundësitë t’i bëjmë. Së pari, kemi hapur të gjitha shkollat e Tiranës pas mësimit, disa prej jush nëse do të donit të ishit një trajner vullnetar për nxënësit tanë në një palestër që bashkia ofron pas mësimit, do ishim shumë të lumtur që të bashkëpunonim me ju. Kështu do t’u siguronim nxënësve që vijnë nga periferia e Tiranës, një trajner i cili mund t’u ndryshojë jetën”, u shpreh ai.

Duke u ndalur tek kampionati i “Survivor Games”, Veliaj vlerësoi rritjen e numrit të pjesëmarrësve dhe garën sportive mes skuadrave. “Survivor Games” organizohet nga Repeat Fitness & Wellness Club në bashkëpunim me Bashkinë e Tiranës. Ajo është një garë e bazuar në forcën dhe fuqinë përmes stërvitjes së Cross training dhe ku marrin pjesë 16 skuadra me nga 4 persona.

ardian-mema-584x450.jpg
G. P.20:33 | 13/10/2018

Trajneri i ri i Tiranës, Ardian Mema, është një legjendë e vërtetë e klubit kryeqytetas. Ai doli gjashtë herë kampion i futbollit, ndërsa bën pjesë në një dinasti të vërtetë të futbollit bardheblu.

Këto hapa i hodhi vërtet me shumë emocion. Ardian Mema trajner i Tiranës, ka një domethënie të madhe, nga më të mëdhatë që mund të jenë në futbollin shqiptar. Dyzeteshtatëvjeçari, që pranoi ftesën e presidentit Halili, është pa dyshim një nga legjendat më të mëdha të klubit kryeqytetas. Në vitet 80-të ishte pjesë e ekipit të të rinjve, ndërsa kalimi në skuadrën e të rriturve u bë në 1988, në mbyllje të epokës së 17 Nëntorit të madh të Mingës, Kolës, Muçës apo Josës.

Një mesfushor tepër i fortë fizikisht dhe me shumë karakter, Mema u bë pjesë e Tiranës që fitoi trofe të shumtë në vitet 90-të dhe në fillim të viteve 2000. Nga Kupa në 1994, te kampionatet radhazi 1995-1997, pastaj në 1999-2000, për t’i dhënë fund karrierës në fushë në 2003, edhe për shkak të një dëmtimi. Një karrierë në të cilën fitoi 6 tituj kampion, 5 Kupa të Shqipërisë dhe 4 Superkupa, dhe të cilën e kaloi të gjithën tek Tirana, me përjashtim të një sezoni 1996-1997 tek Partizani. Ardi luajti edhe 8 ndeshje me kombëtaren.

Si trajner punoi me moshat dhe me minifutbollin, ndërsa në 2007 ishte ndihmës i Astrit Hafizit pikërisht tek Tirana, ku në 2013 u bë trajner i ekipit B. Në vitet 2009-2011 ishte trajner i Shqipërisë U17, së bashku me Luan Senglën dhe Gud Tafajin. Punoi në 2015 në Arabinë Saudite, në Hajër-Klub, me ekipin U19, ndërsa u kthye në Shqipëri e u bë ndihmës i Ilir Dajës, fillimisht tek Skënderbeu e deri para dy ditësh tek Flamurtari. Ardian Mema është pjesë e një dinastie të madhe bardheblu, pas babait të tij, Ali Mema, Osman Memës e Sulejman Memës, si dhe të Haxhi Arbanës, të brezit më të vjetër. Shpresa dhe entuziazmi është i madh tek tifozët për emërimin e Memës, ndonëse do të duhet një mrekulli për ta bërë sërish fitues ekipin 24 herë kampion të Shqipërisë./abcnews.al

ze-maria.png
G. P.18:42 | 11/10/2018

Ze Maria nuk është më trajner i Tiranës. Braziliani ka rënë dakord me presidentin Halili për t’u larguar përfundimisht, ndërsa si pasardhës mund të jenë Ardian Mema, Ilir Daja ose Besnik Prenga.

Pritej të ndodhte, por jo tani. Ze Maria tashmë nuk quhet më trajner i Tiranës, ndërsa klubi pritet të lajmëroi pasardhësin e tij në konferencën për shtyp, këtë të premte në mesditë.
Braziliani mbërriti me 15 minuta vonesë në stërvitjen e kryeqytetasve në kompleksin “Skënder Halili” dhe pastaj vendosi të mos dilte për të drejtuar ekipin.
Këtë gjë e bëri vetëm trajneri i portierëve, Emanuel Egbo.

Ky është kulmimi i një situate që u përkeqësua vazhdimisht, dhe që ishte e keqe që pas javës së parë të kampionatit, ndërsa si pasardhës të tij përfliten Ardian Mema Ilir Daja, ose Besnik Prenga.
Ze Maria dhe presidenti i Tiranës, Refik Halili, kanë biseduar për mënyrën e prishjes së kontratës, pasi trajneri nuk ka dhënë dorëheqje, ndërsa palët duan të arrijnë një kompromis.
Lajmi më i bujshëm, pas largimit të brazilianit, është ai që si pasardhës i tij mund të jetë trajneri i Flamurtarit, Ilir Daja.

Nuk ka konfirmim nga palët, por këtë e bëjnë të ditur për ABC News-in, burime shumë pranë presidentit Halili. Besohet se drejtuesit e Flamurtarit nuk janë të kënaqur me Dajën, por burimet e mësipërme pohojnë se Halili i ka një borxh trajnerit kryeqytetas, dhe se mund t’ia shlyejë pikërisht tani. Tirana ndodhet në vendet e fundit të renditjes me vetëm 8 pikë në 8 javë kampionat./abcnews.al

tiranaaa.png
G. P.21:26 | 07/10/2018

Ky sezon i Superligës duket vërtet i pazakontë. Tirana, rekordmene e titujve, është pranë fundit të renditjes pas humbjes me Laçin, ndërsa kurbinasit pretendojnë kreun.

Nuk është se kënaqi shumë fitorja e javës së kaluar.

Tirana tregoi përsëri se e ka shumë të lehtë të gabojë, duke u mundur brenda në shtëpi nga Laçi, e duke hyrë sërish në krizë të rëndë. E pasigurt dhe e lehtë për t’u goditur, skuadra bardheblu e la veten në vendet e fundit të renditjes, dhe mund të quhet kandidate për luftën për mbijetesë.

Edhe pse kryeqytetasit kërkuan të paktën dy herë penallti, pra mund të ankohen nga arbitri, sërish fakti është se ata edhe 11-metërshin që e morën, e humbën, me anë të sulmuesit Blazhevski. E kundërta mund të thuhet për Laçin e presidentit Laska dhe trajnerit Artan Mergjyshi.

Kurbinasit u ngjitën në vend të tretë, për momentin me pikë të barabarta me Partizanin, dhe vetëm 1 pikë larg kreut. Edhe pse luanin jashtë fushe, u shfaqën jo vetëm të  barabartë me bardheblutë, por treguan ambicie dhe rrezikuan shpesh portën e Ilion Likës.

Duket vërtet e pazakontë një renditje ku Laçi me histori modeste pretendon titullin, dhe Tirana rekordmene e trofeve në Shqipëri, rrezikon Superligën. Nuk dihet tashmë se cili do të jetë fati i trajnerit Ze Maria, i cili sipas informacioneve u largua tepër i nervozuar nga stadiumi, pa dhënë deklarata, e duke i bërtitur lojtarëve të tij./abcnews.al

tirana-1.png
G. P.17:45 | 06/10/2018

Tirana e ka detyrim fitoren ndaj Laçit në Superligë, këtë fundjavë. Presidenti Halili ka dhënë ultimatum, ndërsa kapiteni Karabeci thotë se objektivi mund të arrihet.

Suksesi e fundit sikur i qetësoi disi, por jo plotësisht.

Futbollistët e Tiranës dhe stafi teknik janë ende nën presion dhe duhet të fitojnë ndeshjen e radhës në Superligë, atë ndaj Laçit këtë fundjavë. Për një ekip ku problemet nuk kanë munguar, kjo nuk duket e lehtë, ndonëse kapiteni Karabeci mbetet me besim. Karabeci ka qenë një nga shkaqet kryesore të tensionimit tek Tirana, të paktën sipas burimeve në ekip, pasi është lënë në stol nga Ze Maria.

“Marrëdhënia ime është normale siç është marrëdhënia mes një trajneri dhe një lojtari profesionist. Është marrëdhënie korrekte, mundohemi të respektojmë njëri-tjetrin. Në momentin që ti nuk merr rezultate normal që do kesh probleme sepse futbollistët nuk janë të qetë, janë në trysni siç u pa dhe në ndeshjen e fundit që ne pavarësisht se fituam nuk ishim të qetë, nuk bëmë lojën që bëjmë gjithmonë”, u shpreh futbollisti i Tiranës.

Pas humbjes në derbi, presidenti Halili ka kërkuar nga skuadra fitoren e dy ndeshjeve të radhës, ndaj Kastriotit dhe Laçit. Gjysma e objektivit u arrit, pas suksesit në Fushë-Krujë ndaj krutanëve, ndërsa këtë të diel, duhet edhe një tjetër 3-pikësh ndaj Laçit në “Selman Stërmasi’, në orën 16:45.

“Kjo ndeshje mendoj që ka ardhur në momentin e duhur sepse ne do të hyjmë në fushë për të marrë 3-pikëshin. Kemi bërë edhe ndeshje të mira, por s’kemi marrë maksimumin e ndeshjes. E kemi ndjekur Laçin. Që të jemi të sinqertë është një ekip shumë i vështirë, që mbrohet mirë. E dimë që është një ndeshje jo e lehtë për ne. Është e vështirë, por siç e thashë duhet të futemi në fushë me qëllimin e vetëm për 3 pikë”, tha Karabeci.

Pretendimet nga klubi janë të mëdha, ndonëse renditja ende është jo e mirë, me bardheblutë në vendin e 6 me 8 pikë, vetëm 2 pikë larg pozicionit të parafundit.

A mund të realizohet objektivi që ka deklaruar Ze Maria, për një nga tre vendet e para?

Ish-trajneri dhe ish-ylli i futbollit tiranas, Shkëlqi Muça, deklaron për “Panorama Sportin” se e sheh ekipin në luftën për të mos rënë nga kategoria. Nuk dihet nëse do të ndodhë kështu apo jo, veçse nëse gjendja nuk do të qetësohet dhe financat nuk do të jenë me korrektesë, ekipi kryeqytetas nuk pritet ta ketë të lehtë në këtë kampionat të vështirë.abcnews.al

tirana.png
G. P.22:07 | 03/10/2018

Tirana shpëtoi pozitat e trajnerit Ze Maria, duke marrë një fitore të vështirë në fushën e Kastriotit. Kryeqytetasit ia dolën 3-2 dhe lanë pas humbjen e derbit.

Pengesa ishte e kalueshme dhe u kalua.

Tirana mori fitoren në Fushë-Krujë ndaj Kastriotit, që quhej vendas, duke forcuar disi pozitat e saj në renditje, por edhe pozitat e trajnerit Ze Maria.

Braziliani vërtet iu shmang shkarkimit pas humbjes së derbit, por një tjetër disfatë apo edhe barazim mund të kishin rezultuar fatale për të.

Bardheblutë, gjithsesi, nuk e patën të lehtë si Skënderbeu disa javë më herët, por u desh të vuajnë deri në fund.

Ishin, madje, në dizavantazh kur Bardhi shënoi në portën pa portier pas daljes së Ilion Likës.

I papritur ndoshta reagimi i kryeqytetasve të cilët përmbysën shifrat në vetëm 7 minuta.

Problemi i realizimit, më i vështiri për ekipin e Ze Marisë, këtë herë nuk u bë pengesë.

Thënë kjo, Tirana nuk ishte plotësisht bindëse, duke pësuar dy gola, e duke u rrezikuar deri në fund për t’i ikur fitorja nga duart.

Miqtë patën edhe ankesa ndaj gjykimit, pasi pretenduarn për një penallti me anë të Blazhevskit, ndërsa kërkuan që goli i dytë i krutanëve të mos quhej i tillë pasi, sipas tyre, topi nuk e kishte kaluar vijën fatale.

Me këtë sukses, tiranasit u ngjitën në kuotën e 8 pikëve, sërish poshtë në renditje, në vend të shtatë.

Kastrioti zbriti në vend të fundit dhe trajneri Plori deklaroi se do t’i kërkojë dorëheqjen krerëve të klubit.

Në ndeshjet e tjera, Laçi mundi 1-0 Flamurtarin dhe vazhdoi ngjitjen, ndërsa Luftëtari ndërroi vendet në klasifikim me Kamzën, duke e mposhtur 1-0 në Gjirokastër./abcnews.al

maks-velo.png
G. P.20:24 | 02/10/2018

Piktori dhe shkrimtari i njohur shqiptar, Maks Velo, ishte i ftuar në “Provokacija” në ABC News. Velo foli rreth zhvillimit të qendrës së Tiranës. Sipas tij, edhe pse sheshi është një realizim i mirë nga stafi nuk i përgjigjet kontekstit të qytetit dhe është shumë i gjelbëruar.

Maks Velo: “E di si është puna Muç? Aty sikur je në Holandë”.

Mustafa Nano: “Epo është OK”.

Maks Velo: “Jo, prit tani. Është tjetër qytet. Kjo gjë është edhe e mirë dhe e keqe. Në qoftë se qendra e qytetit e ndjen veten sikur nuk je në atë qytet nuk e di se si e konsideron. Sigurisht është një realizim i mirë i stafit, por kur del pëson një shok. E dyta ka një problem. Aty është një territor i madh i gjelbëruar. Është më i madh se parku botanik. Janë mijëra e mijëra pemë dhe shkurre. Problemi është se duhet t’i mirëmbash. Duhet të kesh një ekip që t’i mirëmbash, me qindra botanistë. Asnjë s’ka. Bimësia ka ardhur duke u degraduar. Nuk është vetëm ta bësh, por edhe ta mbash”.

Më tej, Velo tregoi dhe gabimin e kryeministrit Rama, që është kulla e betonit.

Maks Velo: “Ajo godina e betonit që është bërë karshi ortodokses ajo merr pjesë shumë në shesh. Shkatërron Bankën. Të duket sikur ngado të vërtitesh ajo të vjen sipër. Edhe te xhamia, edhe te Sahati, edhe te Ministria e Brendshme e ke sipër. Është shumë e fuqishme sepse është e llojit arkitekturë-skulpturë. Duhet studiuar mirë sepse ka një forcë të madhe vepruese dhe jo gjithmonë pozitive.”

Mustafa Nano: “Domethënë ajo kullë ishte gabim”?

Maks Velo: “Ishte një gabim dhe është një ndër gabimet e Ramës sepse Rama kështu bën, vendos vetë”./abcnews.al

42915225_288351511985567_1305389613799440384_n.jpg
G. P.17:35 | 02/10/2018

Sot është dhe afati i fundit për regjistrimin në Maratonën e Tiranës, e cila vjen këtë vit me edicionin e saj të 3-të si eventi më i madh sportiv në vend. Këtë e dëshmon edhe pjesëmarrja e më shumë se 2500 vrapuesve nga shumë vende të ndryshme të botës.

Rritja e numrit të pjesëmarrësve ndër vite është një tregues i mirë, se kjo garë është bërë e dashur për qytetarët e Tiranës dhe më gjerë. Pjesëmarrëse në këtë edicion do të jetë edhe fituesja e medaljes së artë në garën e 3000 metrave në Tarragona, Luiza Gega. Konfirmimi ka ardhur nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, që përmes një statusi në rrjetin social “Instagram” ka publikuar fotografi të Gegës duke bërë përgatitje për këtë event.

Por në këtë garë do të jenë edhe mjaft personazhe të njohura për publikun shqiptar, madje edhe nga kabineti qeveritar i Ramës. Zv. Ministrja e Financës dhe e Ekonomisë Albana Shkurta ka vendosur që të sfidojë jo vetëm në fushën e financave, por edhe atë të atletikës duke u regjistruar. Ashtu siç kishte paralajmëruar përmes fotove gjatë stërvitjes për këtë maratonë, pjesë e garës do të jetë edhe Shefi i Shtabit te Përgjithshëm Bardhyl Kollçaku. E nëse jemi mësuar që ti shohim si moderator duke i dhënë shumë hijeshi ekranit, dy prezantueset bukuroshe Nevina Shtylla dhe Xhesika Trola do të guxojnë më 7 tetor edhe të vrapojnë mes atletëve.

Gara do të mbahet me datë 7 tetor dhe do të ketë 3 kategori; Half Marathon (21, 0975 km), Tirana 10K dhe “We too” kjo një kategori që ka për qëllim të jetë më shumë motivuese se sa kompetitive. Çmimet për fituesit do të jenë të shumta, duke e kthyer garën në një sfidë./abcnews.al

ze-maria.png
G. P.17:25 | 02/10/2018

Trajneri i Tiranës, Ze Maria, ka sqaruar bisedimet që pati me presidentin Halili dhe futbollistët. Braziliani pohoi se edhe ai vetë ka bërë gabime.

E keqja kaloi dhe thuhet se u lidh një besë. Sesa e fortë, këtë do ta shohim në vijim, por për momentin Ze Maria mund të vazhdojë punën normalisht si trajner i Tiranës.

Tekniku 45-vjeçar sqaroi për mediat se çfarë bisedash pati me numrit 1 të klubit dhe me pjesëtarët e skuadrës. Dy orë kokë më kokë me Halilin, dhe dy orë e gjysmë sy në sy me ekipin, do të thonë se gjendja ishte tepër serioze.

Ze Maria pranoi problemet me lojtarët dhe faktin se ai disa herë e ka shkelur, duke u sjellë me arrogancë, ndonëse u shpreh në mënyrë tjetër. A mund të quhet ky një hap prapa i tij për të mbajtur detyrën?

Braziliani e hodhi poshtë këtë version, duke thënë se në verë refuzoi oferta më të mëdha sesa 5 000 euro në muaj që merr tek Tirana. Tek Tirana puna vazhdon, por akordi siç tha trajneri, vlen thjesht për momentin.

Në radhë është ndeshja e mesjavës në Superligë, këtë të mërkurë në fushën e Kastriotit, dhe një tjetër gabim mund të ishte fatal.

Në klub janë përmendur edhe alternativat e mundshme, si Ardian Mema, ndihmës i Ilir Dajës tek Flamurtari, Julian Ahmataj trajner i Kamzës, por edhe Sulejman Starova, ish-trajner i Partizanit./abcnews.al

SHPENZIMET-E-FAMILJEVE-SHQIPTARE-1280x720.jpg
ent ela15:22 | 02/10/2018

Pjesa dërrmuese e familjeve shqiptare rreth 44 % të buxhetit e shpenzojne për ushqim.  Anketa e buxheteve familjare publikuar nga Instituti i Statistikave nxjerr në pah hendekun e thellë që ekziston mes të pasurve dhe të varfërve në vend. Ndërkohë që thekson pabarazinë mes familjeve që jetojnë në Tiranë dhe atyre në rrethe.

Një familje me katër persona në vendin tonë në një muaj shpenzon mesatarisht 73 mijë e 400 lekë. Anketa e Institutit të Statistikave bazohet mbi buxhetet familjarë të vitit të shkuar dhe vë në dukje një hendek të thellë mes të varfërve dhe të pasurve. Të dytët konsumojnë 3.4 herë më shumë se të parët.

Qytetare 1: 90 mijë merr burri pension, 140 marr unë si invalide. As ilaçe asgje

Qytetare 2: Pa një milion lekë nuk del moj zonjë.

Qytetar 3: Unë për çdo dy muaj i harxhoj 8 mijë lekë.

Shpenzimet më të larta i takojnë 10% e familjeve ku një pjestar i saj  mesatarisht në një muaj  harxhon 62 mijë e 300 lekë. Shumë kjo që në 90% të familjeve përllogaritet 18 mijë e 300 lekë.

Instituti i Statistikave vlerëson se shpenzimet vitin që lamë pas janë rritur me 0.4% krahasuar me parardhësin. Qytetarët këtë e lidhin me rritjen e çmimeve.

Qytetar 1: Paret kanë mbet njato, çmimet ndërrojnë.

Qytetare 2: Çmimet janë rritur.

Qytetarët sipas Institutit të Statistikave më shumë kanë shpenzuar për transportin e shëndetin dhe më pak për veshje dhe këpucë. Ndërkohë që pjesa kryesore e buxhetit, rreth 44.1%  shkon për t’u ushqyer.

Qytetare 1: Ushqimi i pari.

Gazetarja: Për çfarë shpenzon më tepër?

Qytetare 1: Për të ngrënë se aq lekë janë.

Qytetare 2: Po ku t’i gjejmë të shpenzojmë më shumë, ne pensionistët jemi turpi i dynjasë. Kemi punuar një jetë të tërë dhe mos kemi mundësi të pimë një kafe. Unë jetoj vetë, pensionin e kam 240 mijë lek dhe nuk më dalin.

Qytetare 3: Ilaçet i marrim me lekë se ti marrim pa lekë janë të skaduara.

Anketa e fundit e Institutit të Statistikave nxorri në pah edhe pabarazinë e madhe mes kryeqytetit dhe rretheve. Tirana dhe Durrësi sipas saj ishin dy qytetet që kishin të ardhura më të larta se mesatarja kombëtare, ndërsa në shtatë qarqet e tjera ato përllogriteshin nën të.

Nëse në Tiranë shpenzimet mesatare mujor kapën shifrën e rreth 88 mijë lekëve në Dibër që është dhe qarku me nivelin më të ulët kjo shifër ishte rreth 47 mijë, apo Elbasan rreth 56 mijë lekë në muaj. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono