tika

27455142097_bdfeb49c60_k-1280x854.jpg
G. P.13:02 | 29/05/2018

Në muajin e Ramazanit, Bashkia e Tiranës, Fondacioni ALSAR dhe organizata TIKA dhuruan një mijë pako me ushqime për fëmijët pa prindër dhe familjet në nevojë.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj theksoi se, “Një paketë ushqimore nuk i zgjidh të gjitha problemet, por sigurisht është e nevojshme kur familjet janë duke kaluar një kohë të vështirë. Kemi mbi një mijë paketa për fshatrat, ashtu siç do të ketë edhe 3500 pako për gjithë zonën urbane të Tiranës”.

Kryebashkiaku gjithashtu deklaroi se në çdo mbrëmje të muajit të Ramazanit, Bashkia e Tiranës do të shtrojë vakte për njerëzit në nevojë në të gjitha qendrat e saj sociale.

Ndërkohë që ftoi qytetarët që kanë mundësi ekonomike apo edhe bizneset të dhurojnë diçka për njerëzit në nevojë. Ndërkohë ambasadori i Turqisë në Tiranë, Murat Ahmet Yörük tha se muaji i Ramazanit duhet t’i bëjë njerëzit bashkë dhe të kujdesshëm ndaj atyre në nevojë./abcnews.al

vlcsnap-error818-1280x720.jpg
G. P.15:21 | 13/02/2018

Në ambientet e Komunitetit Mysliman u nënshkrua marrëveshje bashkëpunimi ndërmjet ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro dhe Skënder Bruçajt për koordinimin e punës, për ndërhyrjen në 5 xhami monumente kulture, Xhamisë Mbret Berat; Xhamisë se Beqareve Berat, Teqeja e Helvetive Berat, Xhamisë Ethem Beut Tiranë, Xhamia e Pazarit Gjirokastrës. Gjatë këtij takimi u prezantua edhe projektet e restaurimit të hartuar nga Instituti i Monumenteve të Kulturës. Ndërkohë që financimi i tyre kryhet nga TIKA./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono