TIFOZE

europa-league.jpg
G. P.19:21 | 26/06/2019

Tifozët e Frankfurtit e treguan veten si të jashtëzakonshëm, duke blerë të gjitha biletat për ndeshjet në kontinent. Ata nuk u shqetësuan as nga fakti se konkurrimi do të nisë në muajin Korrik.

Sezonin e kaluar ata u bënë lajm i madh i Ligës së Europës, ashtu si skuadra e tyre.

Tifozët e Eintrachtit të Frankfurtit shkëlqyen në numra dhe në mbështetje, ndërsa ekipi gjerman kaloi tur pas turi, derisa u ndal me vështirësi nga Chelsea (kampioni i ardhshëm) në gjysmëfinale.

Ky marshim i shkëlqyer i bëri entuziastë mbështetësit e tij të zjarrtë, që e treguan veten menjëherë. Revista gjermane “Kiker” njofton se për 3 orë u shitën 40 000 abone për sezonin e ri të Ligës së Europës.

Kjo, edhe pse ndeshjet e Frankfurtit nisin në 24 korrik, në turin e dytë eleminator, pra në mes të vapës. Tifozët nuk pyetën për këtë, as për faktin se këtë sezon Ajntrahtit do t’i duhet të kalojë nëpër turin e tretë dhe pastaj në plej of, që të kualifikohet për në grupe.

Kjo, për shkak të koeficientit të ulët, pavarësisht heroizimit të vjetshëm. Kundërshtari i parë do të jetë ose Flora e Talinit nga Estonia, ose Radniçi i Nishit nga Serbia.

Edicionin e kaluar, skuadra gjermane e nisi Ligën e Europës në fazën e grupeve, duke bërë një paraqitje të shkëlqyer, pasi zuri vendin e parë në grupin H me 12 pikë nga 12 të mundshme, pra duke i fituar të 6-të ndeshjet, edhe luajti ndaj Lacios, Marsejës dhe Apollonit të Limasolit.

Në raundin e dytë eleminoi bindshëm Shahtarin e Donjeckut, më pas Interin e Milanos dhe në çerekfinale kaloi me përmbysje Benfikën. Eintracht u ndalua në gjysmëfinale nga Chelsea, por vetëm pas gjuajtjes së penalltive, pasi të dyja ndeshjet përfunduan në barazim 1-1./ABC News Albania 24/7

kombetarja-3.jpg
G. P.22:01 | 12/06/2019

Pak tifozë, por kënaqësi e madhe për kombëtaren në Elbasan, për ndeshjen europiane. Përkrahës nga Shqipëria e Kosova nuk munguan për ekipin e trajnerit Reja, ndërsa vlerësimet për paraqitjen ishin të ndryshme.

U desh kohë që atmosfera të ishte ajo e duhura. Kur luan kombëtarja zakonisht ka festë, veçse vapa e qershorit e shtyu jo pak orarin e saj këtë të martë në Elbasan.

Më shumë për shkak të detyrës, nxehtësinë e përballuan forcat e policisë, që ishin vendosur në pozicionet e tyre shumë orë përpara orarit të ndeshjes, parashikuar në 20:45.

Entuziazmi mund të mos ishte ai më i madhi i mundshëm, sidomos pas humbjes në Islandë, në të njëjtën kohë që Kosova bënte heroizëm duke triumfuar në Bullgari. Sidoqoftë, u desh të takoheshin pak shqiptarë kosove për të ndryshuar mendim.

Tifozët nga Kosova ishin sërish të shumtë, po ashtu kënaqësia ishte e veçantë që shumë femra pëlqejnë të vijnë në stadium, kuptohet tashmë që ata të Elbasanit apo Shkodrës janë krejt ndryshe nga më parë.

Të gjithë shpreheshin me besim për fitoren, pak rëndësi nëse e thoshin me bindje apo thjesht sepse tifozët kështu duhet të flasin. Përkrahja më e fuqishme si gjithnjë nga grupet e organizuara, me përkrahës nga Shqipëria, Kosova apo Maqedonia, si Tifozët Kuqezi, Plisat e Prishtinës apo Ilirët.

Më në fund, erdhi koha që kombëtaret të mbërrinin në “Elbasan Arena”. Kuqezinjtë e trajnerit Reja, padyshim me më shumë presion, pasi prej tyre kërkohej fitorja si detyrim.

Pyetja ishte, a do t’ia dilnin?

Kundërshtarët nga Moldavia mbërritën me synimin për të mos i lejuar, në fund të fundit askush nuk dëshiron të humbasë, edhe pse ndaj Shqipërisë bilanci nuk fliste për ta.

Ndërsa ndeshja bëhej gati të fillonte, të interesuarit e fundit apo të ardhur nga larg nxitonin të blinin bileta, që nuk ishin aspak të pakta. Padyshim, edhe çështje çmimi, ndërsa në stadium nuk do të kishte më shumë se 4 000 njerëz. Një lojtar i kombëtares, këtë herë jo pjesë e saj, Andi Lila, nuk mund të mos i ndiqte shokët.

Pas rreth dy orësh përfundimi ishte i lumtur, fitore 2-0. Një ish-yll i kombëtares së viteve 80-të, Fatbardh Jera, bëri këtë vlerësim. Një kampioni i takon të flasë, ja drejtori sportiv i Partizanit, Olsi Rama.

Të përqendruar tek intervistat, nuk ishte e mundur të rrokej festa e tifozëve pas ndeshjes. E sigurt është që ajo do të jetë shumë më e madhe pas një tjetër fitoreje në shtëpi./ABC News Albania 24/7

liverpool.jpg
G. P.11:30 | 03/06/2019

Plot 750 000 tifozë të Liverpulit festuan në rrugët e qytetit fitoren e Championsit në Madrid. Skuadra udhëtoi në autobusin tradicional pa çati, në një festë që nuk ishte parë prej 14 vitesh

Gjithçka nisi që përpara ndeshjes, në Madrid. Mbi 50 000 tifozë të Liverpulit e bënë të shkëlqyer atmosferën në vigjilje të finales së Ligës së Kampionëve ndaj Totenhemit, dhe festimi i tyre, për fat, nuk do të prishej në përfundim.

Ndërsa, skuadra harbohej në dhomën e zhveshjes në stadiumin “Uanda Metropolitano”, qyteti priste kthimin e saj në shtëpi, për t’i dhënë mirëseardhjen e merituar. Ndodhi pikërisht si 14 vjet më parë, pas finales së paharruar të Stambollit fituar me penallti ndaj Milanit, duke u ndodhur në humbje 0-3.

Drama në Madrid nuk ishte e njëjta, por elektrizimi nga triumfi nuk ishte aspak më i vogël. Plot 750 000 tifozë u mblodhën në rrugët e qytetit bregdetas anglez, duke e kthyer parakalimin e të kuqve, në një ceremoni triumfale.

Ajri u mbush me tymin me ngjyrë të kuqe, lëshuar nga flakadanë dhe gjithçka tjetër tymuese, me letra të vogla gjithashtu të kuqe, ndërsa flamujt e banderolat ishin të shumta, sipas traditës liverpulase, thuajse unike në futbollin anglez.

Rrugët drejt qendrës së qytetit u bllokuan për shumë orë, ndërsa tabelat e qarkullimit dhe semaforët u kthyen në ulëse për tifozët më të zjarrtë. Tifozët mezi pritën një rast për të kremtuar, pasi kishin kaluar 7 vjet nga trofeu më i vonshëm, Kupa e Ligës, si dhe 14 vjet që nga Championsi i fundit.

Përkrahësit shpresojnë që trajneri Jurgen Klop do të dijë ta forcojë skuadrën për të fituar edhe titullin kampion sezonin e ardhshëm./ABC News Albania 24/7

tifoze-1280x714.jpg
Sej rie16:20 | 01/06/2019

Plot 100 000 tifozë anglezë ndodhen në Madrid për finalen e Championsit. Shpenzime të jashtëzakonshme për udhëtimin, biletat dhe akomodimin në kryeqytetin e Spanjës

Dikur, në kohën para 1990-ës, Kinostudio “Shqipëria e Re” realizoi një film për përkrahësit fanatikë të futbollit, të quajtur “Odisea e tifozëve”.

Nëse në atë kohë çmenduria të bënte të vije me biçikletë nga Shkodra në Tiranë, të vuaje trenave, e autobusëve, apo të hipje në karroceri të ZIS-ve e Skodave, si makina rasti, sot “Odisea” vazhdon në mënyrë “moderne”.

Nga 100 000 tifozët e ardhur për Liverpul-Totenhem në finalen e Championsit, historitë janë nga më të ndryshmet.

Biletat e udhëtimit direkt nga Anglia për në Madrid arritën në 1 000 paundë stërlina, ndërsa çdo dhomë hoteli në kryeqytet u prenotua dhe tani nuk ka më të lira.

Si një “goditje” për tifozët ishte lajmi se këtë të premte mund të gjeje bileta me vetëm 100 paundë stërlina.

Me mijëra tifozë mbërritën në Madrid me makinat e tyre personale e familjare, shumë të tjerë bënë udhëtime ajore në qytete të tjera të Spanjës, apo edhe në vende fqinjë, për të mbërritur pastaj në Madrid me autobusë, makina apo trena.

Fjetja është hall më vete, ndërsa shumë anglezë kanë ngritur tenda në një nga parqet më të mëdhenj të qytetit, madje ka nga ata që janë gati të flenë në dysheme, thjesht për të mos humbur rastin për të qenë pranë finales.

Tetë tifozë të Liverpulit të ardhur nga Kalifornia dhe Australia shpenzuan 45 000 euro së bashku në udhëtim.

Njëri prej tyre udhëtoi 25 orë me aeroplan nga Melburni, që i kushtoi rreth 2 300 euro, dhe po aq bleu biletën e ndeshjes, ndërsa shpenzimet e tjera shkuan edhe më shumë.

Halli i fundit zuri qindra tifozë të Totenhemit, të cilëve iu vonua udhëtimi, dhe do të mbërrijnë në Madrid më pak se 5 orë para fillimit të ndeshjes.

Nga 100 000 tifozë, vetëm 32 000 pajisen zyrtarisht me bileta, ndërsa shumë prej tyre mund të mos I gjejnë as në treg të zi.

Ka tifozë që janë gati të shpenzojnë nga 8 000 deri në 11 000 euro për një biletë të vetme, sidomos nga ata të Totenhemit, për të cilët është finalja e parë.

Problemi më i madh për ta është falsifikimi.

Policia spanjolle ka arrestuar deri tani 3 persona për shitje biletash false, dhe atyre u janë gjetur disa mijëra euro, si dhe mjaft bileta të falsifikuara./ABC News Albania 24/7

antonio-conte.jpg
G. P.20:36 | 30/05/2019

Tifozët e Juventusit nuk e pranojnë faktin se legjenda e klubit, Antonio Conte do të drejtoje rivalët e Interit. Fansat bardhezi kanë kërkuar heqjen e yllit që i dedikohet Conte-s në “Allianz Stadium”.

Pas përfundimit të kampionatit në Itali, katër skuadrat më të mëdha, Juventusi, Inter, Milan dhe Roma janë vendosur në kërkim për trajnerët e rinj. Ndryshe nga tre ekipet e tjera, Inter është shumë pranë zyrtarizimit të trajnerit Antonio Conte.

Tifozët e Juventusit nuk e durojnë dot faktin që ikona e skuadrës bardhezi të kalojë tek rivalet e përbetuar të Interit. Madje nga tifozët e “Zonjës së vjetër” ka marrë iniciativën duke krijuar një peticion në platformën change.org duke i bërë kërkesë drejtuesve bardhezi që të heqin nga stadiumi yllin që i dedikohet trajnerit Antonio Conte.

Telashe nuk ka vetëm për trajnerin Conte, por edhe për bashkëkombasin e tij, Mauricio Sarri, i cili ka raporte të shkëlqyer me tifozët e Napolit. Mundësia për të kaluar tek rivalët e përbetuar të Juventusit nuk është kapërdirë mirë nga napoletanët.

Sipas mediave italiane, disa tifozë të Napolit kanë vendosur një parullë para shtëpisë së teknikut Sarri në Toscana të Italisë, ku i kërkohet të mos firmosë me bardhezinjtë. Gjithsesi tekniku italian ka deklaruar nga Azerbajxhani ku u mbajt finalja e madhe e Europa League se ky profesion i tillë është, duke lëshuar një mesazh të qartë se nuk e përjashton mundësinë e kalimit te Juventus./ABC News Albania 24/7

mustafa-nano-3.jpg
G. P.20:58 | 28/05/2019

Në monologun e tij gjatë emisionit “Provokacija” Mustafa Nano u ndal në thirrjet fetare që grupi i tifozëve të Tiranës lëshoi gjatë ndeshjes ndaj Laçit. Në sfidën që u zhvillua të dielën, tifozët dëgjoheshin të thirrnin “Allahu Ekbar” ndërkohë që nxiteshin nga njëri prej tyre, i cili thërriste “Tekbir”.

Nano ka mbetur i shokuar nga kjo ngjarje. Megjithatë, ai nuk i konsideron personat e përfshirë në këtë ngjarje as besimtarë dhe as tifozë sepse sipas tij nuk mund të jenë tifozë njerëzit që shkallët e stadiumit i kthejnë në xhami.

“Mbeta pa fjalë, por të thuash mbeta pa fjalë është shumë pak. Unë u shokova, u trondita, nga kjo trimëri, nga ky guxim i disa djemve, të cilët identitetin e tyre fetar ta shpalosin në mënyrë spektakolare në shkallët e një stadiumi. Dikush mund të thotë që këta nuk janë as besimtarë dhe as tifozë. Në fakt edhe unë kështu mendoj, këta nuk janë as besimtarë dhe as tifozë. Por nëse dikush vë dorën në zjarr dhe thotë që janë besimtarë këta, unë jam i sigurtë që këta nuk janë tifozë. Nuk mund të jenë tifozë njerëzit që shkallët e një stadiumi i kthejnë në një xhami. Në Prishtinë kohët e fundit patëm një iftar të shtruar nëpër rrugë që për mua është një gjë e shëmtuar. Megjithatë nuk e krahasoj me këtë”, tha Nano.

Të gjithë ngjarjen, moderatori i emisionit e ka konsideruar si një show të shëmtuar, ndërsa grupin e tifozëve si një masë talebanësh, për të cilën i bën thirrje drejtuesve të Klubit të Tiranës që të distancohet nga ata.

Ky për Nanon është një problem shumë i rëndësishëm pasi përbën thembrën e Akilit për vendin tonë. Kjo pasi që në momentin që jemi formuar, kombi shqiptar është shpikur si një etnitet multifetar dhe uniteti mund të komprometohet nga këto sjellje.

“Ajo që ne pamë është një show i shëmtuar që duhet ndaluar. Do doja t’i bëja thirrje drejtuesve të Tiranës që të mbajnë distancë nga ky grup tifozësh sepse nuk janë tifozë, nëse drejtuesit e klubit të Tiranës nuk do donin të futeshin në Guinnes sepse nuk ka ndodhur në një vend tjetër. Do doja që drejtuesit e Tiranës të ndalonin në këtë moment që të ndanin masën e madhe të tyre nga kjo masë e vogël talebanësh. Edhe tifozët e Tiranës vetë të marrin distancë nga ky grup i vogël që janë aty për qëllime politike. Do doja t’u bëja thirrje dhe kolegëve të mi që kanë studio të ngjashme me timen që në vend që të ndalen pambarimisht dhe të diskutojnë lidhur me Bashën, Ramën, Metën, Sali Berishën, do doja të ndalnin diskutimet e tyre dhe tek ky problem sepse është një problem i madh. Ky ekspozon thembrën tonë të Akilit. I bëj thirrje edhe eksponentëve të politikës që këto kohë po kacafyten që në vend që të merren me çikërrimat do doja ta drejtonin vëmendjen dhe tek ngjarje të tilla që mund të ketë pasoja të rëndësishme në jetën e një kombi siç është kombi shqiptar që ngrihet mbi strukturën shumë fetare të tij. Do doja t’i bëja një apel edhe intelektualëve myslimanë shqiptarë që i shoh herë pas here që shkruajnë për çështje të ndryshme që na shqetësosjnë. Kjo është Ok, u heq kapelen, por do doja të ndaleshin te problemet me komunitetin mysliman të cilit i përkasin, të ndaleshin tek gjërat e tilla, çështjet e tilla që na turpërojnë si komb. Kjo tendencë, për t’i nxjerrë emocionet dhe sentimentet fetare në rrugë na turpëron si komb, na nxjerr në mesjetë dhe mendoj se intelektualët myslimanë duhet të jenë të parët që duhet të reagojnë. U bëj thirrje imamëve në Shqipëri që të distancohen nga këta djem dhe të thonë që nuk përfaqësojnë islamin nëse është e vërtetë që nuk përfaqësojnë islamin. Do doja shumë që imamët ta bënin këtë gjë, por kam frikë se nuk do ta bëjnë këtë gjë sepse i shoh të terrorizuar, janë njerëzit më të trembur nga njerëz të tillë. As në studiot televizive nuk vijnë për të folur për gjëra të tilla. Jam realisht i shqetësuar sepse përsëris idenë time që e dinë të gjithë, shoqëria shqiptare, kombi shqiptar, qysh në krye të herës, është formuar, është shpikur si një etnitet multifetar dhe ky komb do ruhet si i tillë, mirëpo ne këtë unitet do ta kompromentojmë nëse tolerojmë sjellje të tilla”./abcnews.al

coutinho-1280x720.jpg
G. P.23:12 | 09/05/2019

Tifozët e Barcelonës kërkojnë largimin e Coutinho-s në merkaton verore. Inter interesohet për sulmuesin Sanchez.

Aleksis Sanchez po zhvillon një nga sezonet më të dobëta në karrierën e tij. Kiliani u transferua vitin e kaluar tek Manchester United dhe ka shënuar vetëm një gol në 20 takime. Për të ka shfaqur interes Interi në kampionatin italian, por paga është një problem për drejtuesit zikaltër. Ish-lojtari i Arsenal fiton plot 15 milionë euro në sezon që nuk mund të paguhet kurrsesi nga shoqëria zikaltër. Marrëveshja mund të arrihet në rast se futbollisti pranon reduktimin e pagës.

Tifozët e Barcelonës kërkojnë me çdo kusht largimin e mesfushorit Coutinho. Paraqitjet e brazilianit këtë sezon lënë për të deshiruar dhe nuk e ka justifikuar aspak shifrën e 120 mln euro që katalanasit shpënzuan për ish-lojtarin e Liverpool. Të paktë janë klubet që mund të pranojnë të paguajnë një shifër të tille për Coutinho-n, i cili ka humbur shkëlqimin që ka patur dikur në Angli.

Me paratë që do të përfitohen nga shitja e 26-vjeçarit, Barcelona do të investojë tek Griezman. Klauzola e francezit aktualisht është 200 milionë euro dhe do të ulet në 120 milionë në merkaton e verës. Mediat në Spanjë raportojnë se janë plot 9 futbollist që janë me valixhe në duar për t’i thënë lamtumirën kampionëve në fuqi të Spanjës. Dështimi në Champions për të katërtin sezon radhazi do të sjellë ndryshime rrënjësore në Camp Nou./ABC News Albania 24/7

sherri-ne-korce.jpg
G. P.12:43 | 29/04/2019

Grushta, sherre dhe protestë tifozësh në ndeshjet e fundit të Superligës. Nga Korça në Gjirokastër, futbolli shqiptar nuk ishte aspak i qetë këtë fundjavë.

Nuk pati dhunë nga ajo që jemi mësuar të shohim, por gjithsesi nuk kaloi pa probleme. Fundjava e Superligës shqiptare provoi edhe grushte mes lojtarëve edhe konflikte brenda skuadrës, por edhe një protestë tifozësh.

Grushtet ishin në Korçë, në ndeshjen mes Skënderbeut e Flamurtarit, që në pamje të parë nuk pati histori me fitoren vendase 2-0.

Gjithsesi, një sport i ashpër si futbolli i ngre shpejt nervat, dhe kështu ndodhi në minutën e 53-të, kur vlonjatët nuk nxorrën topin jashtë vijave kufizuese të fushës, për të lejuar dhënien e ndihmës për Gjergji Muzakën e dëmtuar.

Protagonistët ishin Idriz Batha i Flamurtarit dhe Marko Radas i vendasve, që nuk u lejuan nga shokët për të konsumuar sherrin fizik.

Gjithsesi, kjo do të ndodhte në fund. Me të vërshëllyer gjyqtari, nervozizmi u kthye dhe sërish Batha e Radash patën diçka për të sqaruar.

Në pamjet filmike nuk duket më shumë, por burime brenda skuadrave pohojnë se dy lojtarët shkëmbyen grushte në tunelin e stadiumit, ndërsa pritet vendimi i Disiplinës lidhur me një dënim të mundshëm.

Në Kamzë, aty ku luajti Kukësi me Teutën, në fushë nuk ndodhi asgjë, por sërish qetësi nuk pati.

Nervat ishin të acaruara mes lojtarëve kuksianë, pasi kapiteni Musolli i hoqi vërejtje sulmuesit Rezhinaldo gjatë nxemjes, aq sa u detyrua të ndërhynte një shok i ekipit për të shmangur më të keqen.

Konflikti vazhdoi në dhomën e zhveshjes përpara ndeshjes, dhe trajneri Gjoka njoftohet se deshi ta pezullonte Rezhinaldon, por përfundimisht u vendos që ai të luante.

Nuk është hera e parë që sulmuesi nga Mozambiku ka probleme, pasi të tilla kanë ndodhur me ish-trajnerin Cungu apo kur ishte në Laç, me presidentin Laska.

Pritet gjobitje nga ana e klubit për Rezhinaldon që vështirë se do të jetë në ekip sezonin e ardhshëm. Së fundmi, tifozët e Tiranës mbetën të pakënaqur me barazimin e skuadrës së tyre në Gjirokastër.

Për këtë arsye, ata vendosën t’i zinin pritë ekipit gjatë rrugës së kthimit, për t’u shprehur gjithë pakënaqësinë e tyre. Klubi rekordmen i titujve në Shqipëri rrezikon sërish rënien nga kategoria dhe tifozët natyrisht që nuk mund të jenë të lumtur./abcnews.al

atmosfera.jpg
G. P.16:10 | 22/03/2019

Shkodra po bëhet gati për ndeshjen e sotme të kombëtares sonë me Turqinë në “Loro Boriçi”. Në stadium do të jenë rreth 10 mijë tifozë.

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të ketë një mbështetje të madhe sonte në mbrëmje ndaj Turqisë edhe pse atmosfera nuk ka qenë shumë elektrizuese në qytetin  e Shkodrës si në ndeshjet e kaluara. Për këtë duel janë shitur rreth 10 mijë bileta, ku 1 mijë prej tyre i përkasin tifozerisë mike, asaj të Turqisë.

Ashtu si në çdo takim ku luan kombëtarja shqiptare, prezent në stadium do të jetë edhe tifogrupi “Tifozat Kuqezi”, të cilët do të qëndrojnë tek tribuna C5. Tifozët kanë ardhur nga të gjitha trojet shqiptare, por edhe nga diaspora. Nuk do të mungojnë në këtë përballje as plisat e Prishtinës, të cilët janë të kudondodhur ku luan kombëtarja.

Në stadium do të jenë edhe tifogrupe të tjera mbështetëse të ngjyrave kuqezi, të cilët do të përgatisin një atmosfere të ngrohtë për skuadren kombëtare. Shqipëria e ka patur gjithmonë me vete lojtarin e saj të 12, tifozët. E sonte në mbrëmje duhet ta shpërblejnë me fitore sakrificën e tyre./abcnews.al

PARTIZANI-ME-TIFOZE-NDAJ-TEUTES.mpg_snapshot_00.02-1280x720.jpg
G. P.17:37 | 13/03/2019

Partizani do të luajë me tifozë ndaj Teutës për Superligën. Disiplina e dënoi me dy ndeshje, por klubi kryeqytetas vendosi ta shlyejë gjysmën e ndëshkimit, duke paguar gjobën.

Padyshim që do të vrapojnë për në stadium. Tifozët e Partizanit morën një dhuratë nga klubi i tyre, për të qenë të pranishëm në “Selman Stërmasi” në sfidën e rëndësishme ndaj Teutës për Superligën. Luhet të dielën në orën 17:00, dhe vendimi i Komisionit të Disiplinës pak ditë më parë, e detyronte skuadrën kryeqytetase që të luante pa tifozë.

Kjo, pas dhunimit të fotografit të Flamurtarit në ndeshjen po për Superligën në “Selman Stërmasi”. Dënimi ishte për dy ndeshje me dyer të mbyllura, por gjysma e tij u shlye nga ndeshja e Kupës luajtur ndaj Luftëtarit në Kupë, në “Elbasan Arena”.

Fillimisht, drejtuesit e klubit ishin shprehur se nuk kishin ndërmend të paguanin para për të kthyer tifozët, në mënyrë që dënimi të bëhej mësim dhe të mos ndodhnin në të ardhmen ngjarje të tilla të rënda. Sidoqoftë, Teuta është rival direkt për titull, ndërsa Kukësi ndodhet vetëm 6 pikë larg, ndaj kryeqytetasit ndryshuan mendim dhe do të paguajnë 500 mijë lekë të rinj për të larë plotësisht dënimin e Disiplinës./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono