tendencioze

MBULIM-REAGIMI-KONI-1280x720.jpg
ent ela15:09 | 04/04/2019

Rektori i Universitetit të Tiranës Mynyr Koni, ka reaguar lidhur me deklaratat e kryeministrit Edi Rama në adresë të tij.

Përmes një letre të hapur drejtuar stafit akademik, studentëve dhe opinionit publik sulmet dhe akuzat e vazhdueshme ndaj tij, Koni i konsideron tendencioze dhe te paprecedenta.

Rektori i Universitetit të Tiranës thotë se të gjithë fakulteteve u ka kërkuar të përcjellin listën e personave që kanë mbrojtur disertacionin dhe kane fituar grada ose tituj shkencor të barazvlefshëm me to, por përveç dekanit të Fakultetit të Shkencave të Natyrës asnjë tjetër nga Fakultetet e Universitetit të Tiranës nuk ja ka përcjellë informacionin e kërkuar.

Rektori i Universitetit të Tiranës thotë gjithashtu se në vitet e tij në këtë detyrë ka kërkuar disa herë takim me kryeministrin Rama për ta sqaruar për situatën në universitetet, por në të gjitha rastet nuk ka patur mundësi dhe kohë./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono