takimi ne presidence

meta-rama.jpg
ent ela20:40 | 13/06/2018

Kryeministri Edi Rama është takuar sot pasdite me Presidentin e Republikës Ilir Meta. Burime për abc News bëjnë të ditur për rreth 30 minuta është diskutuar për ecurininë e negociatave me Greqinë. Ky takim u bë pas deklaratës që ministri i jashtëm grek Nikos Kotzcias ka bërë në një ligjëratë të mbajtur në Moskë se shumë shpejt përfundojnë negociatat me Shqipërinë. Kreu i shtetit ka kërkuar informacion për cfarë është diskutuar deri më tani mes grupeve negociatore, e në mënyrë të vecantë mbi marrëveshjen për kufijtë detarë. Duke iu referuar burimeve, presidenti Meta dhe Kryeministri Rama kanë folur edhe për cështje të tjera të aktualitetit në vend./abcnews.al

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono