sulmon trajnerin
POLICE QUESTION TRAVELERS AT VICTORIA COACH STATION TODAY PICTURE JEREMY SELWYN 15/09/2010

MAVRAJ-SULMON-TRAJNERIN-1280x720.jpg
ent ela14:11 | 14/09/2018

Mërgim Mavraj ka sulmuar ish-trajnerin e tij tek Hamburgu, duke e fajësuar për problemet që po kalon në karrierë. Mbrojtësi I kombëtares lëshoi akuza të rënda për teknikun gjerman.

Së fundi nuk ka mundur të jetë vetvetja.

Mërgim Mavraj prej disa muajsh nuk po mundet të japë më të mirën as në nivel kombëtareje, dhe as në nivel klubi, dhe fajtor për këtë bën vetëm një njeri.

Ky njeri është ish-trajneri i tij tek Hamburgu, Kristian Tic.

Shqiptari I Kosovës e ka sulmuar ashpër ish-teknikun, në një intervistë për gazetën gjermane “Bild”.

“Në aspektin njerëzor ai është një katastrofë”, – ishin fjalët e 32-vjeçarit.

Tic e përjashtoi Mavrajn nga ekipi i parë i Hamburgut gjysmën e dytë të sezonit të kaluar, duke e zbritur në skuadrën U21, e duke e quajtur të panevojshëm.

Deri në atë kohë, qendërmbrojtësi kishte qenë zv. kapiten i ekipit dhe lojtar formacioni nën ish-trajnerin Gisdol.

Ky përjashtim ndikoi në formën e lojtarit, i cili ishte vlerësuar larg në Gjermani, në çdo ekip ku kishte luajtur, si Bohumi, Grojter Fyrti, Këlni apo Hamburgu.

Po ashtu, kishte qenë një nga më të mirët për kombëtaren shqiptare, duke u kualifikuar për në Euro 2016.

Tashmë, Hamburgu është në kategorinë e dytë në Gjermani, për herë të parë në histori, ndërsa Mavraj pritet t’i bashkohet Migjen Bashës, tek Arisi I Selanikut në Superligën e Greqisë. /abcnews.al

 

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono