stafi akademik

MBULIM-UET-PREZANTON-DREJTUESIT-E-DEKADES-SE-DYTE-1280x720.jpg
ent ela21:28 | 17/05/2018

Universiteti Europian i Tiranës ka prezantuar zyrtarisht ekipin e ri të drejtuesve akademikë, për dekadën e dytë të rrugëtimit të tij arsimor.

U rikonfirmua për 10 vjeçarin e ardhshëm rektori Prof.Dr.Tonin Gjuraj, si dhe dekanët e fakultetit Juridik, Ekonomik e i Shkencave sociale bashkë me  drejtuesit e secilit prej departamenteve të çdo fakulteti.

Sipas pronarit të Universitetit, Henri Çili, UET 12 vjet nga themelimi, ka përfunduar procesin e përshtatjes, duke ndarë sipas kërkesave të ligjit të ri të  arsimit ,pronësinë nga administrimi dhe është universiteti i parë, i cili po përgatitet të çojë dosjen për dekretimin e rektorit të UET, nga presidenti i Republikës, Ilir Meta, siç e kërkon ligji i ri, duke krijuar kështu një precedent.

Në këtë dekadë të dytë, Universitet Europian i Tiranës po riorganizon ofertën e tij akademike, duke kaluar nga një universitet me tre fakultete , në një universitet të madh me karakter universal, duke hapur të tjera fusha studimi si arkitektura, mjekësia, inxhinieritë, artet, etj. /abcnews


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono