skender bucaj

vlcsnap-error818-1280x720.jpg
G. P.15:21 | 13/02/2018

Në ambientet e Komunitetit Mysliman u nënshkrua marrëveshje bashkëpunimi ndërmjet ministres së Kulturës, Mirela Kumbaro dhe Skënder Bruçajt për koordinimin e punës, për ndërhyrjen në 5 xhami monumente kulture, Xhamisë Mbret Berat; Xhamisë se Beqareve Berat, Teqeja e Helvetive Berat, Xhamisë Ethem Beut Tiranë, Xhamia e Pazarit Gjirokastrës. Gjatë këtij takimi u prezantua edhe projektet e restaurimit të hartuar nga Instituti i Monumenteve të Kulturës. Ndërkohë që financimi i tyre kryhet nga TIKA./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono