skema

blendi-cuci-1280x716.jpg
nev ila15:06 | 28/09/2019

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural po bën gati draftin për naftë pa taksa për fermerët. Lajmin, ministri Bledi Çuçi  e bëri të ditur gjatë një bashkëbisedimi me fermerët në Fier.

Fermerët vitin e ardhshëm do të mund të blejnë naftë me çmim më të lirë. Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural po harton skemën për të përjashtuar nga taksat e hidrokarbureve këtë kategori. Ministri Bledi Cuci fermerëve në Fier iu tregoi shembullin e sektorit të peshkimit.

“Kam nisur një projekt që unë besoj se do na çojë shumë shpejt tek lehtësitë për marrjen e naftës nga fermerët të zhveshur nga taksat. Është e rëndësishme që ne të ngremë infrastrukturën që këtë ta bëjmë dhe ta kemi të kontrollueshme për të mos lejuar abuzimin. Me zhvillimin e teknologjisë sot, ne i kemi të gjitha mundësitë ta bëjmë këtë gjë. Por do të përfitojnë vetëm ata që janë të formalizuar. Ky është një projekt që po vijon. Me shpresë vitin tjetër do ta paraqesim në qeveri për të marrë pastaj një vendim”, tha Çuçi.

Fermerët shqetësohen dhe për matrikullimin e bagëtive. Ministri iu tha se shërbimi veterinar do të kontrollohet plotësisht nga shteti dhe matrikullat do të jenë falas.

“Sistemi që zgjodhëm me klinikat veterinare ka dështuar. Do t’i prezantojë Parlamentit një riorganizim tërësor të shërbimit veterinar. Do ta kthejmë në një shërbim vertikal tërësisht të kontrolluar nga shteti në mënyrë që të rrisim përgjegjësinë. Brenda kësaj skeme padiskutim që matrikulla do të bëhet pa lekë”, tha ai.

Sa i përket dokumentacionit të nevojshëm për të aplikuar për mbështetje financiare ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural u shpreh se procedurat janë thjeshtuar në maksimum./ABC News Albania 24/7

ogerta-manastirliu.jpg
G. P.12:55 | 01/08/2019

Personat me aftësi të kufizuar në kushte pune do të trajtohen me pagesën e paaftësisë gjatë gjithë jetës. Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu tregoi ndryshimet në ligj. Njeë ndër to është dhe ndryshimi  në mënyrën e vlerësimit të kësaj kategorie.

Zgjerohet skema e personave që do të trajtohen me asistencë sociale nga buxheti i shtetit. Kategoritë që përfitojnë i tregoi Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu në një interpelancë me përfaqësues të shoqatave të personave me aftësi të kufizuar.

“Ligji i ri i miratuar i asistencës sociale hap rrugën edhe për përfshirjen e atyre personave të cilët nuk përfshiheshin në skemën e sigurimeve shoqërore për shkak se nuk kishin një vit pune të siguruar në 5 vitet e fundit. Do të jenë më shumë se 3000 individë të cilët do të përfshihen në skemën e asistencës sociale nëpërmjet programeve të mbështetjes sociale për personat me aftësi të kufizuara”.

Ministrja tregoi gjithashtu se me ligjin e ri, personat me aftësi të kufizuar në kushte pune do të përfitojnë pagesën e paaftësisë jo më për 48 muaj, por gjatë gjithë jetës. Reforma parashikon ndryshime dhe në mënyrën e vlerësimit të këtyre personave.

“Flasim për një vlerësim të ri bio-psiko-social që bazohet në instrumentet më të mirë që ka ngritur Organizata Botërore e Shëndetësisë dhe struktura të tjera që merren me vlerësimin e aftësisë së kufizuar të cilat ne po i adaptojmë dhe po i aplikojmë në njësitë administrative 6-7 dhe brenda vitit shtrihemi në të gjithë Tiranën”.

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale iu përgjigj pozitivisht pyetjes nëse reforma e aftësisë së kufizuar do të përfshijë dhe personat që nuk dëgjojnë ndërsa shpjegoi se synimi është integrimi i tyre në komunitet./ABC News Albania 24/7

KOMBETARJA-SKEMAT-PER-EUROPIANIN.mpg_snapshot_00.25-1280x720.jpg
ent ela12:55 | 23/05/2019

Trajneri i kombëtares, Edi Reja, po mendon për të forcuar lojën në mbrojtje, për dy ndeshjet e radhës në eleminatoret e Europianit. Italiani duhet të bëjë pa kapitenin Mërgim Mavraj.

Është shumë shpejt të flitet për skemat, por po mendohet për to.

Edi Reja e bëri të qartë që në konferencën për shtyp se do të përpiqej të ishte i kujdesshëm me lojën sulmuese të kombëtares, dhe duket se ka ndërmend që këtë ide ta verë në praktikë.

Mund të besohet se trajneri dëshiron ta ketë skuadrën në fushë me skemën 3-5-2, duke menduar të jetë i mbuluar në mbrojtje, sidomos në mungesë të kapitenit Mërgim Mavraj, që mbetet i pezulluar.

Me vetëm 10 lojtarë të kombëtares në dispozicion, por edhe me 12 futbollistë të ekipit Shpresa, Reja ka krijuar të paktën numrat që i duhen për eksperimentet e veta.

Me tre mbrojtës dhe me dy lojtarë krahu, Shqipëria mund të ndihet më e sigurt në një ndeshje të vështirë fizike dhe atletike, sidomos si ajo në fushën e Islandës, në 8 qershor, për eleminatoret e Europianit, dhe më pak ajo ndaj Moldavisë në “Elbasan Arena” në datën 11.

Kjo do të thotë një kthim në kohën e De Biazit, edhe pse ish-trajneri kishte mbrojtje zakonisht me katër lojtarë, por me mesfushë të përforcuar në qendër, për të ndihmuar prapavijën.

Reja do të ketë mundësi të mbështetet në më shumë lojtarë, pasi rikthehen Lenjani, Roshi, Cikalleshi, ndërsa Sadiku duket edhe më në formë.

Mediat italiane njoftojnë se në kombëtare kthehet mbrojtësi i majtë, Hysen Memolla, që luan në Serinë B Salernitana.

Trajneri Reja do të ketë të gjithë futbollistët në dispozicion duke nisur nga e hëna e ardhshme, kur edhe do t’i shpallë në konferencën për shtyp. /ABC News Albania 24/7

Cuci-1-1280x726.jpg
Sej rie14:40 | 27/04/2019

Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Bledi Çuci u bën thirrje fermerëve të aplikojnë për të përfituar nga skema e re subvencionuese për qumështin. Pak javë më parë qeveria miratoi rimbursimin 10 lekë për një litër qumësht.

Kjo fabrike përpunimi grumbullon qumësht kryesisht nga zonat e Shkodrës, Lezhës dhe Tiranës. Ministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Bledi Cuci pasi u njoh me investimin e kryer i bëri thirrje fermerëve që tregtojnë qumësht të aplikojnë për të përfituar rimbursimin prej 10 lekë për litër.

“Besoj se edhe fermerët me të cilët punoni ju, do të jenë pjesë e skemës që ne miratuam për të rimbursuar me 10 lekë çdo litër qumësht të shitur. Unë gjej rastin t’u bëj edhe njëherë thirrje fermerëve që të vijnë pranë zyrave të AZHBR apo zyrave të Bujqësisë që të regjistrohen për të marrë rimbursimin”.

Vitet e  fundit industria e përpunimit të qumështit në vend ka njohur rritje. Sipërmarrësit e këtij sektori kanë kryer investime qindra milionë euro. Në Shqipëri prodhohen rreth 1.1 milion ton qumësht, ndërsa e gjithë industria qarkullon në vit rreth 600 milionë euro. Aktualisht ka kompani shqiptare që eksportojnë djathin ‘Made in Albania’ deri në Shtetet e Bashkuara të Amerikës./abcnews.al

 

 

dhimo-kote-1280x702.jpg
ent ela17:15 | 05/04/2019

Zëvendësministri i Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Dhimo Kote ka folur për skemën se si do të të kompenson fermerët të cilët prodhojnë dhe shesin qumësht. Ata protestuan kundër tvsh-së e cila ndryshoi nga 20% në 6% dhe për këtë situatë një ditë më parë Këshilli i Ministrave miratoi një vendim për kompensimin e fermerëve.

Bruna Çifligu: Si do të bëhet kompensimi i fermerëve?

Dhimo Kote: Skema këtë vit është përqendruar totalisht tek bujqësia dhe është përqendruan tek blegtoria. Skema e këtij viti është afërsisht 7 miliard lekë të vjetra të ndara këto sipas sektorëve. Për sa i përket kësaj situate qeveria ka vendosur dhe Ministria e Bujqësisë që të mbështesë për çdo kg qumësht të gjithë fermerët pa marrë para sysh se na numër krerësh lopësh kanë, me 100 lekë për ta dorëzuar në pikën e grumbullimit, për të marrë faturën dhe duke filluar që nga 1 Janari i viti 2019 dhe në vazhdim. Fermeri i cili është i pajisur me nipt, i pajisur me numër llogarie në bankë dhe me një sigurim shoqëror tre muaj dhe jo sikundër ishte më parë me një vit dhe dy vjet. Nëse ai nxjerr niptin sot që nga ky moment do të bëjë sigurimin për tre muaj që të futet dhe të përfitojë nga kjo skemë që do të mbështesë realisht fermerin shqiptar. Do kalojnë lekët tek fermeri shqiptar. Këto fatura i grumbullon dhe aplikon me këto dokumente pa asnjë dokument tjetër, aplikon nëpër agro-pikat që kemi nëpër qytete.

Bruna Çifligu: Kur ka një datë për aplikimin?

Dhimo Kote: Po. Udhëzimi po firmoset sot dhe pas datës 20 -25 Prill ata do të fillojnë aplikimet. Pas aplikimi përgjigjen do ta marri për 7 ditë. Pastaj 5 deri në 10 Maj mendoj se do të fillojë që të bëhet likuidimi i faturave që do të çojnë në agro-pikat që ne kemi nëpër qytete e vendit. Fermeri nuk do të ketë vështirësi për këtë punë dhe u bëj thirrje të gjithë fermerëve që kur të dorëzojnë qumështin të marrin faturë./abcnews.al

LAJMET-NGA-KOMBETARJA-1280x720.jpg
ent ela14:34 | 15/11/2018

Kombëtarja po përgatitet për lojë sulmuese ndaj Skocisë. Trajneri Panuçi ka ende dyshime për formacionin, me kapitenin Mavraj që mund të lihet rezervë, dhe  Grezdën ende me probleme fizike.

Dyshimet mbeten, ndonëse mendimi po qartësohet. Kombëtarja pritet të dalë në fushë me skemë sulmuese në ndeshjen e fundit zyrtare të vitit, atë ndaj Skocisë, ndërsa trajneri Panuçi ka ende lojtarë në pikëpyetje.

Skema e italianit besohet se do të jetë me tre lojtarë në mbrojtje, dhe me pesë në mesfushë, në përpjekje për të bërë presion e për të arritur fitoren.

Mërgim Mavraj, njëri nga kandidatët për kapitenë, pritet të jetë në stol, ndërsa Panuçi ndoshta mendon që Gjimshiti është në formë më të mirë, duke luajtur e duke shënuar në Serinë A.

Në mungesë të Bashës dhe të Ramadanit, në mesfushë mendohet të jenë titullarë Sabien Lilaj dhe Ergys Kaçe. Dyshimi më i madh ka të bëjë me Eros Grezdën, një nga lojtarët më të rëndësishëm për Panuçin, por që sërish nuk është 100 për qind i gatshëm.

Për dy ditë me radhë lojtari i Gllazgou Rejnxhërsit bëri stërvitje individuale, ndonëse ende ka shpresë që të jetë titullar.

Në sulm, besohet se zgjedhje e parë do të jetë Bekim Balaj, kurse pas tij pritet të jetë treshja Uzuni-Memushaj-Grezda.

Gjithsesi, ekziston mundësia që Panuçi të ndryshojë në momentet e fundit përsa i përket skemët dhe lojtarëve, pasi gjatë përgatitjes ai ka bërë prova të shumta.

harta-e-trafikut-1-933x445.jpg
ent ela21:48 | 25/06/2018

Alfred Vladi 33 vjeç dhe Elvis Vladi 38 vjeç janë dy kushërinjtë që janë shpallur në kërkim nga Policia e Shtetit si dy personat që kanë porositur automjetet “Toyota” nga Belgjika, brenda së cilave ishin fshehur 3.4 milionë Euro.

Alfred Vladi dhe Elvis Vladi janë djem xhaxhallarësh me njëri-tjetrin, me origjinë nga Peshkopia dhe banues në Tiranë.

Elvis Vladi rezulton të jetë i arrestuar në vitin 2015 në Londër të Britanisë së Madhe, si pjesë e një grupi kriminal që trafikonte kokainë. Në atë periudhë, grupi i tyre u kap në flagrancë me 16 kg kokainë. Nga gjykimi i çështjes, Elvis Vladi u shpall i pafajshëm nga ana e gjykatës angleze dhe u la i lirë.

SHTETET KU VEPRONTE ORGANIZATA KRIMINALE

Dyshohet se grupi kriminal, me të cilin në atë kohë u arrestua edhe Elvis Vladi, paratë që përfitonte nga shitja e kokainës i pastronte në Shqipëri. Pikërisht në këtë pistë janë fokusuar edhe hetimet e policisë shqiptare. Mësohet se grupi kriminal i shqiptarëve në Londër ushtronte veprimtarinë përveç Britanisë, edhe në Belgjikë e Holandë. Policia e Shtetit thotë se kontenieri me automjetet Toyota ishte nisur nga Belgjika. Më pas kishte mbërritur në portin e Durrësit tranzit nga porti i Barit në Itali.

SI FUNKSIONONTE PASTRIMI I PARAVE TË KOKAINËS DHE LIDHJA ME TOYOTA

Nga të dhëna të besueshme të tvklan.al rezulton se 33-vjeçari Alfred Vladi është administrator i “Tirana Rental Car”, firmë që jep automjete me qira. Kjo kompani është regjistruar për herë të parë më 16 Gusht 2017 me emër subjekti Alfred Vladi. Disa muaj më pas, më 7 Maj 2018 është ndryshuar emri i subjektit tregtar dhe është bërë “Tirana Rental Car”. Administrator sërish vijon të mbetet Alfred Vladi, ndërsa ortak është Flamur Vladi. Tvklan.al ka mësuar se Flamur Vladi është vëllai i Elvis Vladit, 38-vjeçarit të arrestuar para 3 vitesh në Londër dhe që më pas u shpall i pafajshëm. Për shkak të historisë që ka pasur në Londër, mendohet se për këtë arsye është regjistruar ortak i kompanisë Flamur Vladi, vëllai i Elvis Vladit.

Faksimile/ Ekstrakti i QKR i kompanisë Tirana Rental Car

Kompania “Tirana Rental Car”, në funksionin e saj thotë se jep makina me qira, të cilat janë kryesisht Toyota. Kjo firmë thotë gjithashtu se objekt i saj janë edhe shitblerje makinash, huadhënie, agjenci udhëtime, veprimtari për transfertë parash në emër dhe në llogari të një subjekti financiar jo bankë. Të gjitha shërbimet e pagesave dhe të transferimit të parave bëhen në emër dhe për llogari të një subjekti financiar jo bankë.

Ne foto Alfred Vladi

 

PISTA E HETIMIT

Burime konfidenciale nga policia thonë se ka dyshime të arsyeshme që paratë e pista mund të jenë sjellë në Shqipëri edhe përmes transferimit të tyre nga ana e “Tirana Rental Car”. Nuk dihet ende nëse shuma të tilla janë sjellë edhe herë të tjera në vendin tonë apo kjo ka qenë rruga e parë e këtij grupi kriminal. Eurot e përfituara nga shitja e kokainës në Angli transferoheshin më pas në Belgjikë apo dhe shtete të tjera ku kishte lidhje grupi i shqiptarëve të Londrës që drejtohej nga Gentian Cuka. Pas arrestimit të këtij të fundit në vitin 2015, drejtimin e grupit e morën njerëz të afërt me Cukën, thonë mediat angleze.

Pas mbërritjes së Eurove në Belgjikë, ato më pas silleshin në Shqipëri përmes transfertave nga ana e një subjekti financiar jo bankë apo përmes dërgesave me automjetet Toyota që porositeshin nga “Tirana Rental Car”. Kjo është pista ku janë fokusuar hetimet e agjentëve të Policisë së Shtetit.

Ne foto Edi Cani

Më pas shumat e parave pastroheshin duke u investuar në fusha të ndryshme. Ditën e djeshme, në Portin e Durrësit u gjetën 3.4 milionë Euro të fshehura në dy automjete Toyota. Zyrtarisht policia tha se ka arrestua katër persona; Agim Çeka 61 vjeç, Edi Lika (Cani) 41 vjeç, Klevi Lika 21 vjeç dhe Alban Mollaymeri 40 vjeç. Ky i fundit ishte personi që do të priste automjetet Toyota për llogari të kushërinjve Vladi.

Gjatë kontrollit të ushtruar në Portin e Durrësit, në automjetin tip ‘Bizark’ të drejtuar nga Agim Çeku dhe pronar Klevi Lika (Cani), në 2 automjete të ngarkuar në të, tip ‘Toyota’ janë gjetur një shumë e konsiderueshme eurosh dhe franga zviceriane, të padeklaruara. Gjithashtu janë ushtruar kontrolle në banesat dhe ambiente të tjera të personave të dyshuar. /tvklan.al

 

filma-1280x618.jpg
G. P.15:26 | 24/03/2018

Çdo person duhej të paguante 20 mijë stërlina për të shkuar si emigrant i paligjshëm në Britaninë e Madhe, Shtetet e Bashkuara të Amerikës ose Kanada. Ky është vetëm një nga detajet që e përditshmja britanike Daily Mail ka publikuar pas zbulimit të rrjetit kriminal shqiptar të trafikut të qënieve njerëzore.

Një operacion ndërkombtar policie ka zbuluar një rrjet kriminal që merrej me emigracionin e paligjshëm nga Shqipëria në Britaninë e Madhe. Kështu nis raportimin e saj “Daily Mail”, duke shtuar se falë këtij operacioni është zbuluar se më shumë se 50 persona të përfshirë përfitonin me miliona euro duke dërguar emigrantë nga 17 vende të ndryshme të botës në Kanada, Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Britani të Madhe.

39 të dyshuar që vepronin në 10 vende, përfshirë dhe Britaninë e Madhe akuzohen se kanë transportuar rreth 150 emigrantë të paligjshëm, ku secili prej tyre paguante 20 mijë stërlina për t’u larguar nga Shqipëria. 12 persona të tjerë janë shpallur në kërkim.

Katër agjentë të Policisë Kufitare shqiptare rezultojnë ndër të arrestuarit, pasi akuzohen se kanë ndihmuar bandat kriminale. Policia sekuestroi automatikë, municione dhe më shumë se 25 mijë stërlina cash, një kuti me pasaporta dhe mjete të tjera identifikimi, vula, printer me ngjyra dhe 28 kompjuterë që përdoreshin për falsifikimin e dokumenteve.

Më tej “Daily Mail” bën një rindërtim se si funksiononte rrjeti kriminal, fillimisht itenerari për në Mbretërinë e Bashkuar niste nga Italia dhe Franca, por pas operacioneve policore të të duja vendeve kundër këtij fenomeni, itenerari ndryshoi duke kaluar nëpërmjet Malit të zi, Serbisë, Gjermanisë dhe veriut të Spanjës, ku më pas emigrantët transportoheshin me anije për në brigjet jugore britanike.

Gjysma e emigrantëve të transportuar nga rrjeti kriminal, 750 prej tyre, përfunduan në Britaninë e Madhe. Nëntë nga dhjetë shqiptarët e trafikuar në Mbretërinë e Bashkuar besohet se kanë kaluar kufirin duke përdorur pasaporta false, ku nënshtetësia e tyre ishte italiane, franceze dhe spanjolle.

Sipas të përditshmes britanike, operacioni ka nisur pikërisht pasi “Daily Mail” publikoi lajmin për numrin e madh të emigrantëve të paligjshëm në Britaninë e Madhe ku pjesa më e madhe e tyre bënin seflie dhe filmonin veten të fshehur nëpër kamionë rrugës për në territorin britanik.

Agjencia kombëtare britanike për krimin ka paralajmëruar se grupet kriminale shiptare kanë vendosur rrënjë të forta në mbretërinë e bashkuar dhe kanë lidhje me krimin e organizuar britanik. Ata merren me furnizimin me kokainë në vend si dhe me prostitucion përveç trafikimit të qënieve njerëzore.

Shqiptarët aktualisht janë grupi i tretë më i madh i personave të burgosur në Angli dhe Uells, pas irlandezëve dhe polakëve duke u kushtuar 53 milionë stërlina taksapaguesve britanikë.

Fakti që Shqipëria është një vend kandidat për anëtarësim në Bashkimin Europian, shqiptarët mund të udhëtojnë lirisht në vendet e BE-së vetëm me pasaportë, por u duhen vizat për në Britaninë e Madhe dhe në Amerikën e Veriut. Shqiptarët një vit më parë ishin të dytët në listën e fëmijëve të pashoqëruar, që kërkojnë azil në Britaninë e madhe, pas atyre sirianë./abcnews.al

vlcsnap-error023-1280x720.jpg
G. P.13:13 | 25/02/2018

Asnjë person i aftë për punë që refuzon të punojë nuk do të trajtohet me ndihmë ekonomike. Apeli vjen nga kryeministri Edi Rama, i cili vizitoi një familje përfituese në qytetin e Beratit.

Për të treguar efektet e skemës së re të ndihmës ekonomike, kryeministri Edi Rama vizitoi një familje në qytetin e Beratit, ku zhvilloi edhe mbledhjen e fundit të qeverisë.

Në skemë janë përfshirë edhe familje që më herët penalizoheshin nga dokumentacioni.

Ogerta Manastirliu: “Sidomos në dokumentacioni për tokën, që nuk i lejonte dot për të aplikuar. Skema favorizonte disa kategori të veçanta që nuk ka nevojë fare që të futen në sisemin e pikëzimit, që janë familjet që përbëhen nga gra që janë me status të dënuar, gratë e trafikuara, fëmijët me statusin e jetimit dhe familjet kujdestare.”

700 familje të tjera janë përjashtuar. Shifrën për Beratin e publikoi kryeminsitri, i cili pranoi se janë bërë gabime, por tregoi dhe raste të perfituesve abuzivë.

Edi Rama: “Ja ky tjetri, djali i Josifit nga Ura vajgurore, ka 88 mijë e 947 lekë të reja rrogë dhe njëkohësisht merr dhe ndihmë ekonomike. Ka një pjesë minimale që është pjesë e marzhit të gabimit që ne po e verifikojmë”.

Një familje mund të trajtohet me ndihmë ekonomike deri në pesë vjet kohë e mjaftueshme, sipas minstres Manastirliu për t’u integruar në tregun e punës.

Në këtë pikë, kryeministri përsërit shembullin e qytetarit që refuzon ë punojë në privat se do një punë në shtet.

Edi Rama: “Një alamet djali, fizikisht më mirë se unë që thoshte më jep ndihmën ekonomike,. I thashë hajde të të çoj në punë . Në Bashki tha? Jo në privat. Në privat nuk shkoj më tha. E pabesueshme! Më mirë 50 mijë lekshi me ndihmë ekonomike sesa 300 mijë apo 400 mijë lekë në privat ”

Skema e re ka hequr ndihmën e pjesshme ekonomike dhe përfituesit marrin vetëm ndihmë të plotë./abcnews.al

vlcsnap-error020-1-1280x720.jpg
G. P.11:20 | 24/02/2018

Ndërprerjea e ndihmës ekonomike për të paktën 20 mijë familje në të gjithë vendin.

Kjo ishte tema që u diskutua të premten në Byro Politik në ABC News.

Të ftuar: Merita Xhafaj, drejtoresha e përgjithshme e politikave sociale në Ministrinë e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale; Oriola Pampuri, Deputete e PD; Dorian Teliti, këshilltar i PD dhe Klodiana Spahiu deputete e PS.

Të ftuarit debatuan mbi mënyrën sesi janë hequr nga skema e ndihmës ekonomike rreth 20 mijë familje. Sipas Xhafajt, skema e re nuk përjashtuar askënd sepse nuk ka karakter të tillë, por refuzues.

Ndërkohë nga ana tjetër, deputetja e PD-së, Oriola Pampuri dhe këshilltari i PD-së, Dorian Teliti u shprehën se e gjitha kjo është bërë në mënyrë abuzive./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono