skandali me te dhenat

FACEBOOK-BRUKSEL-1280x720.jpg
ent ela22:01 | 16/05/2018

Bordi i rrjetit social Facebook ka konfirmuar se shefi ekzekutiv Mark Zukerberg do të takohet me anëtarë të Parlamentit Europian për të diskutuar mbi shqetësimin e ngritur nga Brukseli për privatësinë e përdoruesve. Data e takimit duhet ende të caktohet, por presidenti i PE-së ka deklaruar se shpreson që kjo të ndodhë javën e ardhshme. Bisedimet do të mbahen me dyer të mbyllura dhe në seancë do të jenë të pranishëm krerë të grupeve të ndryshme parlamentare. Më pas parashikohet të mbahet edhe një seancë me dyer të hapura. Por kjo e fundit ka gjasa të zhvillohet në qershor dhe në të nuk do të jetë Zukerberg, por drejtues të tjerë të Facebook. Rrjeti social është përfshirë në muajt e fundit në skandalin për keqpërdorimin e të dhënave të përdoruesve, të cilat ia ka ofruar kompanisë së lobimit “Kembrixh Analitika” për të ndihmuar fushatën elektorale të presidentit Donald Trump. Më herët gjatë muajit, kompania në fjalë njoftoi mbylljen e saj. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono