sibora bitri

odeta-banushaj.jpg
ad min20:05 | 27/07/2019

Blogerja Odeta Banushaj tregoi një këshillë të vlefshme për të gjithë vajzat që akoma nuk kanë shkuar për pushime dhe nuk i kanë bërë gati valixhet. Gjatë një interviste me Sibora Bitrin për Edicionin Veror, Odeta tha që më përpara ngarkohej me shumë valixhe dhe me gjëra të panevojshme.

Mirëpo tani në Youtube ka mësuar një mënyrë të re se si t’i paketojë gjërat në valixhe ç’ka nuk zënë edhe shumë vend. Përveç kësaj, Odeta i bën që në fillim ndarjet se çfarë veshjesh do të përdorë gjatë ditëve të pushimeve.

.

Sibora Bitri: Një këshillë për të gjitha gocat që po na ndjekin dhe akoma nuk kanë shkuar me pushime. Çfarë do u sugjeroje ti që ta mbushin atë valixhen? Të lutem mos thuaj këshillë merr gjithë shtëpinë me vete se një javë rri tjetri, ça do bëjë më tepër?

Odeta Banushaj: Gjithë shtëpinë jo pavarësisht se përfundojmë duke marrë gjithë shtëpinë. Unë kam mësuar se sigurisht se as unë nuk kam qenë e mirë në këtë gjë. Përfundoja duke marrë dy valixhe, çanta dore, këtej laptopin. Ngarkohesha shume dhe me gjëra të panevojshme. Shikoni në “Youtube tutorial” se ka disa video që janë shumë të mira dhe janë shumë të mira sa i përket kësaj pjesës se si të paketoni valixhet. Kam mësuar që është ajo teknika “rolling”. Nuk zënë vend. Nuk marrin rrudhë. Mënyra më e mirë e të organizuarit, për mua të paktën që duhet të lëviz shpesh edhe për shkak të punës dhe duhet të marr shumë veshje për shkak të punës, i bëj gati nga e hënë në të premte duke i bërë “roll” komplet veshjes dhe e di.

Sibora Bitri: I përcakton qysh në fillim se po i more “hë se i kombinoj atje” atëherë more fund.

Odeta Banushaj: Ai është mendim i dështuar gjithmonë./abcnews.al

sibora-bitri.jpg
ad min19:20 | 20/07/2019

Edhe për këtë sezon turistik përgjatë gjithë mbrëmjeve do t’ju shoqërojë Edicioni Veror. Për të tetin vit radhazi, ABC News do të jetë guida juaj se si mund t’i kaloni në jug të vendit tonë.

Ekipi i gazetarëve është vendosur në Dymades Inn Resort. Ndryshe nga herët e tjera, Edicioni Veror këtë vit do të drejtohet nga Sibora Bitri. Por do të jetë edhe një grup gazetarësh i përbërë nga Genta Hodo, Maks Rama dhe Kristi Biboli, të cilët do të shoqërojnë Siborën përgjatë këtij rrugëtimi.

“Mund të them që je drejtpërsëdrejti jo nga Dymades Inn po nga parajsa e jugut. Është verë, ka nisur Edicioni Veror për këtë sezon. Unë nuk jam vetëm, jam sëbashku me tre kolegët e mi gazetarë. Është Maksi, është Genta, është edhe Kristi që do më shoqërojnë në të gjithë Edicionin Veror. Të gjithë ata që na ndjekin do të mësojnë se çfarë ka këtu. Pse duhet të vijnë. Ata që janë në punë pse duhet të vijnë për një fundjavë? Do sjellim se ku mund të argëtohen fëmijët. Përveç detit ju sjellim malin, ju sjellim fshatin, shumë gjire ku mund të bëhet plazh”, tha Sibora në çelje të këtij sezoni të tetë, ku paralajmëroi se pjesë e Edicionin Veror për këtë vit do të jenë edhe personazhet e njohur shqiptarë./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono