shpëtohet

vlcsnap-error884-1-1280x720.jpg
ent ela13:59 | 13/02/2018

Janë shpëtuar 4 persina në bordin e një peshkarexheje në afërsi të Llamanit në Bashkinë Himarë.

Janë forcat detare që kanë ndërhyrë sapo kanë marrë informacionin ese Peshkarexha “Andi 2” kishte kërkuar ndihmë në qendrën ndërinstitucionale të operacioneve detare.

Peshkarexha  me tonazh 100 ton me probleme në motorr u ankorua në bazën e Porto Palermos./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono