shale

trafikante.jpg
in a14:31 | 10/12/2019

Në redaksinë e “ABC News” një ditë më parë erdhi një video që tregonte se disa prindër në Shalës të Cërrikut nuk lejonin të hynte në shkollën e mesme mësuesi i matematikës. Ata pretendojnë se ai ju ngacmon seksualisht vajzat.

Sot kamera e “ABC News” shkoi në këtë shkollë dhe mësoi se mësuesi me iniciale K.H është pezulluar nga puna deri sa të verifikohen akuzat e prindërve dhe nxënësve për të.

Me sa duket problemi u zgjidh brenda për brenda fshatit dhe autoriteteve përgjegjëse siç ndodh rëndomtë në vendin tonë, pasi askush nuk donte të fliste. Ndryshe nga një ditë më parë që prindërit ishin shumë të indinjuar.

As drejtoria e shkollës dhe as zyra arsimore në Cërrik nuk kanë dashur të prononcohen.

Ndërsa Kryetari i Këshillit të prindërve ka pohuar jashtë kameras se çështja është në rrugën e zgjidhjes./abcnews.al

HELIKOPTERI-MESUESIT-MBULIM_ABC-M2-T1.mpg_snapshot_00.03-1280x720.jpg
ent ela12:54 | 13/01/2019

Forca Ajrore përmes ekuipazhit të Cougar evakuon 15 persona në fshatrat Theth e Shalë. Mes tyre ishin dy të sëmurë, problematika e të cilëve u konstatua pak minuta përpara nisjes së helikopterit nga Farka. 15 personat, përfshirë edhe disa mësues u dërguan në qytetin e Shkodrës për të marrë ndihmën shëndetësore në spital. Sipas njoftimit, evakuimi i mësuesve u bë me helikopteri, për shkak se me gjithë përpjekjet e shumta, ndërhyrja nga toka ka qenë e pamundur. /abcnews.al

vlcsnap-error977-1-1280x720.jpg
ad min18:32 | 28/02/2018

Dy gra me probleme shëndetësore të bllokuara nga bora në fshatrat e Shalës së Shkodrës u transportuan për ndihmë mjekësore drejt Tiranës nga njësia e helikopterëve të Ministrisë së Shëndetësisë.

Helikopteri i Ministrisë së Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale arriti të ndihmojë dy të semurat në fshatrat Nënmavriq dhe Lekaj vetëm pas dy tentativash për t’u ulur.
42-vjeçarja me probleme kardiake dhe e sëmura tjetër me probleme apandesiti akut janë nën mbikqyrjen e mjekëve në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” në Tiranë./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono