seance ggjyqesoire

FADIL-KASEMI-GJYQ-1280x720.jpg
ad min15:31 | 16/05/2018

Gjykata e Tiranës vendosi të shtyjë për në 30 Maj seancën e parë gjyqësore në ngarkim të Fadil Kasemit. Ai akuzohet për vrasjen e ish-bashkëshortes gjyqtare, Fildes Hafizi, në 31 Gusht të vitit të kaluar.

Shkak i dështimit të seancës u bë mungesa e avokatit të Kasemit, Ilia Ilia, cili nuk kishte paraqitur asnjë shkak për mospraninë e tij. Ndërkohë në sallë ishte një përfaqësuese ligjore e viktimave të këtij krimi, fëmijëve të mitur dhe prindërve të gjyqtares, e cila kërkoi një proces me dyer të mbyllura.

Dosja penale në ngarkim të Kasemit mbërriti në Gjykatën e Tiranës pas shpalljes së moskompetencës nga Gjykata për Krimet e Rënda për shkak të ndryshimeve ligjore të Kodit të Procedurës Penale./abcnews.al

 

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono