Sasho Mijalkov

MAQEDONI-007-1280x720.jpg
ent ela21:35 | 20/11/2018

Ish-drejtori i shërbimeve sekrete të Maqedonisë, Sasho Mijalkov është nisur pasditen e së martës drejt burgut të Shutkës, pas dhënies së masës së sigurisë nga Prokuroria Speciale. Akuza caktoi masën e paraburgimit për Mijalkov në lidhje me rastet “Target” dhe “Fortesa”, për shkak të rrezikut për arratisje. Pak ditë më parë e njëjta masë u dha për ish-ministrin e Transporteve Milje Janakievski dhe ish-sekretarin e përgjithshëm të qeverisë Gruevski, Kirill Bozhinovski, për abuzim me anë të detyrës. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono