salihi

HAMDI-SALIHI-PARTIZANI-DHE-KOMBETARJA.mpg_snapshot_00.27-1280x720.jpg
ent ela12:30 | 11/07/2019

Hamdi Salihi vlerëson lart taktikisht ndeshjen e Partizanit në Ligën e Kampionëve. Ish-sulmuesi shkodran, sot zv.trajner i kombëtares, mendon se mund të arrihet sukses në Azerbajxhan.

Ndoshta do të kishte dashur të kishte qenë në fushë. Partizanin ndaj Karabakut e ndoqi në stadium edhe zv. trajneri i ri i kombëtares, Hamdi Salihi, një ish-sulmues goli, që vlerësoi lart përgatitjen nën trajnerin Franko Lerda.

“Interpretuam mirë për anën taktikitsht nga ana e lojtarëve që nuk rrezikuan rezultatin dhe bënë atë që trajneri i kishte udhëzuar me i kap me kundërsulme. Arritën dy herë nuk ishin me fat, njëherë dhe shtylla. Mendoj se rezultati më i drejtë ishte 0-0”.

A mendon Salihi se skuadra shqiptare mund ta kalojë turin?

“Ky është një rezultat që e lë të hapur për ndeshjen e dytë. Besoj që të vendosen mirë dhe ndeshjen e dytë kështu si sot, të shfrytëzojnë kundërsulmet. Duke ditur kundërshtairn e prisja që do ishte ndeshje e vështirë”.

Në stadium ai ishte si zv. trajner i kombëtares, si ndihet me këtë pozicion?

“Është diçka e re.  E kam me shumë pasion, po mësoj, të jem afër trajnerit, të jap ndihmën time që edhe ai të jetë i informuar dhe afër lojtarëve”. /ABC News Albania 24/7

CANA-DHE-SALIHI-PER-KOMBETAREN-1280x720.jpg
ent ela16:52 | 08/09/2018

Kombëtarja shqiptare do të përmirësohet me kalimin e kohës dhe ka të ardhme shumë të mirë. Kështu gjykojnë dy prej ish-lojtarëve të shquar, Lorik Cana e Hamdi Salihi.

Dikur kanë qenë shtylla të këtij ekipi. Lorik Cana apo Hamdi Salihi janë pjesë e historisë së kombëtares, ndërsa vazhdojnë t’i qendrojnë pranë skuadrës, siç bënë edhe në ndeshjen ndaj Izraelit.

Ish-kapiteni pati vlerësim të dyfishtë.

“Ka shumë gjëna që duhen përmirësuar nëse duam rezultate të m,ira është një shije shumë mirë filluam me fitore ndaj një kundërshtario jo të kehtë dhe me përgatiot lojën”.

Cana veçoi disa prej lojtarëve që i cilësoi të rëndësishëm.

“Binakun, mbrojtësin e krahut të majtë nuk e kisha parë asnjëherë live dhe më bëri përshtypje shumë të mirë. Tomasi tregoi lojë cilësore e në nivel, në momente kuçe u tregua gati. Fredi shpëtoi dy- tre raste deçizive”.

Ja edhe fjalët e ish-sulmuesit spektakolar, Hamdi Salihi.

“Kemi të rinj shumë të mirë dhe trajnerin që i jep shansin shumë të rinjve, fillimi i mbarë, por të jemi më këmbë në tokë”. /abcnews.al

 

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono