Saimir Tahiri

cutillo.jpg
G. P.19:50 | 05/06/2018

Ambasadori Italian në Tiranë, Alberto Cutillo, ka deklaruar nga Shkodra se reforma në drejtësi është një reformë e thellë dhe shqetësim për ambasadorin është mos kompletimi i Gjykatës Kushtetuese. I pyetur nga gazetarët për çështjen “Tahiri”, ai tha se në Katania është një proces, por që nuk ka lidhje me ish-ministrin Tahiri.

“Opozita dhe qeveria është normale të mos jenë dakord, por gjithsesi është e rëndësishme që të gjejnë të përbashktën e objektivit që na pret. Reforma në drejtësi është një reformë e thellë dhe duke qenë e tillë ka edhe probleme në fazën e saj fillestare. Ajo që më shqetëson është moskompletimi i Gjykates Kushtetuese, e cila është e paralizuar. Di që në Katania është një proces që po ecën përpara, që nuk është direkt për ish-ministrin Tahiri dhe di aq sa dini ju për çfarë është folur për këtë çështje”./abcnews.al

tahiri-ne-apel.jpg
G. P.13:45 | 28/05/2018

Në Gjykatën e Apelit të Krimeve të Rënda po zhvillohet seanca për të shqyrtuar kërkesën e ish-ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, për ndryshimin e masës se sigurisë “arrest shtëpie”, dhënë nga Gjykata e Shkallës së Parë në 12 Maj. Sipas avokatit mbrojtës të Tahirit, kjo masë është e tepruar pasi prokuroria nuk ka asnjë provë të re kundër ish-ministrit, në mënyre që të kërkojë arrestimin e tij.

Vetë Tahiri është paraqitur në orën 13:30 në gjykatë, i shoqëruar me policë që nga banesa e tij, ku ndodhet në “arrest shtepie”.

Ish-ministri i Brendshëm akuzohet për “trafik të narkotikëve”, në kuadër të grupit të strukturuar kriminal dhe të “korrupsionit pasiv të zyrtarëve të lartë dhe të zgjedhurve vendore”.

Treshja e gjyqtarëve që do të vendosë sot në Apel për masën e sigurisë së Saimir Tahirit përbehet nga Saida Dollani, kryesuese, ndërsa anëtarë janë Sokol Binaj e Fehmi Petku.

Një ditë më parë, ambasadori amerikan Donald Lu tha se gjykatës po i bëhen presione dhe kërcënime, por ka edhe tentativa për ta blerë për këtë çështje.

Avokati i Saimir Tahirit, Maks Haxhia u pyet nga mediat për këto deklarata sot, teksa hynte në gjykatë.

Maks Haxhia:Kemi lexuar dhe rilexuar, disa herë deklaratën ose më saktë mesazhin e ambasadorit Donald Lu. Mund të them që ishte një mesazh shumë dimensional. Atë mesazh unë e ndava në dy pjesë. Mesazhin e qarkullimit të opinioneve siç ndodh gjithmonë në Shqipëri kur ka cështje të tilla pikante ose me probleme socialo-politike ose dhe metoda të tilla që kur duan që vendimi të jepet kundër, hapen fjalë që ushtrohen presione dhe jepen para. Ajo që mua më intereson mua si specialist i së drejtës dhe në detyrën e avokatit Tahiri është mesazhi i zotit Lu që gjykata duhet të gjykojë në prova dhe në ligj. Dhe nëse gjykojë në prova dhe në ligj, zotit Tahiri duhet t’i hiqet sot masa e arrestit në shtëpi”./abcnews.al

saimir-tahirii-1.jpg
G. P.11:52 | 17/05/2018

Prokuroria e Krimeve të Rënda ankimoi në Apel  vendimin e Gjykatës së Shkallës së Pare për Krime të renda, përcaktimin e masës së sigurisë “arrest shtëpie”, për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Prokurorët e çështjes kanë depozituar në Apel kërkesën e tyre për “arrest me burg” ndaj Tahirit.

Këtë masë sigurie kishte kërkuar organi i akuzës që në Gjykatën e Shkallës së Parë të shtunën  e kaluar. Por gjyqtarja Liliana Baku kishte caktuar një masë më të butë, atë të arrestit në shtëpi.

Prokuroria pretendon se ka prova të reja ndaj ish-ministrit të Brendshëm, mbi bazën e të cilave kërkon arrest me burg. Sipas organit të akuzës, Tahiri ka mundësi të prishe provat dhe të ndikojë mbi dëshmitarët.

Por mbrojtja e ish-ministrit të Brendshëm i hedh poshtë këto pretendime. Avokati i Tahirit, Maks Haxhia, e ka cilësuar të pabaze masën e sigurisë “arrest shtëpie”, duke paralajmëruar që ditën e parë ankimimin e saj në Apel./abcnews.al

tahiriiiii.jpg
G. P.13:25 | 15/05/2018

Gjykata e Krimeve të Rënda la në fuqi masën e sigurisë “arrest shtëpie” të vendosur të shtunën për Saimir Tahirin. Ish-ministri i Brendshëm u paraqit të martën tek Krimet e Rënda, ku kunërshtoi me forcë akuzat e ngritura ndaj tij.

Në ditën e tretë të izolimit për shkak të masës së sigurisë “arrest shtëpie”, Saimir Tahiri doli nga apartamenti për të shkuar në Gjykatën e Krimeve të Rënda.

Patrulla e policisë që e shoqëroi për në gjykatë, i shpëtoi syrit të medias në nisje tek Kodra e Diellit, pasi doli nga garazhi në pjesën e pasme të pallatit. Por kjo nuk ndodhi në mbërritje, ndonëse ai u fut në gjykatë nga tuneli nëntokësor.

Në orën e paracaktuar 11:00 gjyqtarja Liljana Baku nisi seancën e verifikimit të masës së sigurisë për ish-ministrin e akuzuar për “trafik narkotikësh, në kuadër të grupit të strukturuar kriminal” dhe “korrupsion”. Pas gati dy orësh debati gjykata vendosi të lërë të pandryshuar këtë masë sigurie.

Vazhdimësia e masës u kërkua nga prokurorët, të cilët pohuan se do t’i drejtohen Apelit të Krimeve ku do rikërkojnë masën “arrest në burg për Tahirin.

Nga ana e tij avokati Maksim Haxhia kërkoi shuarjen e masës për klientin e tij, duke e konsideruar vendimin e gjykatës për masën e “arresti shtëpiak” të pabazuar. Sipas avokatit, asnjë nga provat e paraqitura nga prokuroria nuk krijon nevojën e kushteve të reja për caktim mase.

Vetë Tahiri nuk kurseu ironinë. “Caktuat për mua ‘arrest shtëpie’ po për mua njëlloj është si ‘arrest shtëpie’ si ‘arrest në burg’. Jam i ftohtë”, iu drejtua ai gjyqtares. Por pak minuta me vonë, ai ngriti tonin e zërit pak pasi kishte hequr xhaketën, duke e shoqëruar me batutën “tonin e kam nga temperatura e argumentit, jo nga temperatura ime personale”.

Ish-ministri kundërshtoi me forcë argumentet e vendimit të gjykatës që e mbylli në shtëpi. Ai tha se nuk kishte rrezikonte të largohej dhe se nuk kishte mundësi të dëmtonte provat.

“Gjatë kohës që më është kthyer pasaporta kam lëvizur disa herë jashtë vendit dhe jam kthyer sërish në Shqipëri. Nëse do kisha panik për t’u larguar do e kisha bërë që në fillim. Unë mandatin e dorëzova vullnetarisht dhe jam i hapur për drejtësinë”, u shpreh Tahiri.

Pasi këmbënguli në mungesën e provave dhe faktin se nuk ka dyshum të arsyeshëm ndaj tij ish-ministri vazhdoi: “Si nuk ka një provë nga prokuroria si e kam lehtësuar trafikun. Kam mbyllur një sy? Kam hequr ndonjë polic? Apo kam ngarkuar vete?”. 

Avokati Haxhia shprehu besim për prishjen e vendimit në apel.

Tahiri u largua nga gjykata drejt banesës së tij po nga tuneli nëntokësor, lëvizje që shmangu kontaktin e të me mikrofonët.

/abcnews.al

tahiri-skaf.jpg
G. P.12:49 | 15/05/2018

Një tjetër e dhënë që është konsideruar nga prokuroria e vlefshme dhe me vlerë për rrethanat e hetimit për çështjen penale në ngarkim të ish-Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri janë dhe të dhënat e përftuara nga deklarimi i Orges Liperit. Ky person figuron të jetë, sipas prokurorisë, dhe pronari ligjor i skafit të përdorur për një kohë të gjatë nga Saimir Tahiri, kryesisht gjatë pushimeve. Liperit figuron që i janë marrë dy herë deklarime, përkatësisht gjatë datave 26.04.2018 dhe 07.05.2018.

Citim i dokumentit që tvklan.al ka siguruar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, për deklarimet e Orges Liperit

“Sipas deklaruesit, mjetin lundrues “Auras” e bleu tek një shtetas italian me ndërmjetësinë e një miku të tij. Roni Shqopa. Blerja u bë në Durrës dhe në ditën kur dorëzoi lekët, mori mjetin lundrues që ndodhej në Portin e Durrësit dhe që ishte i pajisur me karel. Nuk i kujtohet të ketë përpiluar kontratë shitje në Shqipëri. Me procedurat e zhdoganimit dhe regjistrimit të mjetit të kryera në datë 06.08.2014, u mor agjencia doganore dhe për kryerjen e tyre me shpejtësi, ndikoi Roni Shqopa, i cili paraprakisht i kishte kërkuar që këtë mjet t’ia linte në përdorim Saimir Tahirit.

Nuk kujton të ketë përpiluar dokument për lënien në përdorim të mjetit dhe nuk tregoi interes për të. Mjetin nuk e përdori, por në ndonjë rast pagoi tarifë për lëvizjen me vinç. Gjithashtu, mjetit lundures në vitet 2015 dhe 2017 iu bë servis në Itali. Pagesat u kryen nëpërmjet llogarisë bankare në emrin e tij. Ishin shtetasit Boge Budini dhe Roni Shqopa, që e njoftuan për servisin e bërë dhe i sollën edhe faturat. Faturat iu paguan një servisi në Jug të Italisë dhe kishin vlerë 30 000 Euro.

Ndërsa nuk njihte shtetasit Artan dhe Moisi Habilaj, shtetasin Naim Brahimaj kishte mundur ta fiksonte si personin që merrej me mjetin lundrues të regjistruar në pronësinë e tij. Para disa muajsh (referuar ditës së dhënies së deklarimeve), pas njoftimit të Roni Shqopës për urdhërin që ndalonte qëndrimin e mjeteve lundruese në port, mjeti lundrues i tij u dërgua tek Resorti i Arben Likmetës.

Shtetasin Saimir Tahiri e takoi pas paraqitjes në prokurori, pra pas datës 26.04.2018. Takimi iu kërkua nëpërmjet Roni Shqopës. U takuam në Tiranë dhe në takim, krahas shokut të tij Elvin Kuraja ishte Saimiri dhe bashkëshortja e tij. Në takim, Saimiri i kërkoi ndjesë për shqetësimin që i ishte krijuar nga thirrja në prokurori”.

Këto dhe prova të tjera pjesë e materialit prej 33 faqesh, bindën gjyqtaren Liljana Baku që të vendoste masën e sigurisë “arrest shtëpie” për ish-Ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri./tvklan.al

*Boge Budini ish-drejtor i policisë Kufitare Durrës-Ministria e Brendshme
*Roni Shqopa ish-drejtor i shtëpisë së pushimit-Ministria e Brendshme

Untitled-1-1-933x445.jpg
G. P.11:13 | 15/05/2018

Në dosjen hetimore të Prokurorisë së Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, përmendet edhe fakti që skafi i përdorur nga ish-ministri i Brendshëm u bë arenë debati në parlamentin shqiptar.

Punonjësi i policisë, Naim Brahimaj sëbashku me Moisi Habilajn dhe Aurel Konakçiun shkuan në Itali për të dërguar skafin e prishur që të rregullohej. Kjo gjë nuk ndodhi dhe u detyruan ta merrnin skafin në Shqipëri dhe e lanë në Portin e Durrësit. Më pas, mjeti lundrues u zhvendos prej andej nga persona të panjohur, pas një fotografie të publikuar në parlament.

Pjesë nga dëshmia në prokurori e policit Naim Brahimaj

“Qëndruan disa ditë në Brindizi dhe tek skafi shkuan disa persona, të cilët morën përsipër rregullimin e tij. Gjatë ditëve të qëndrimit atje, shpenzimet u paguan nga Moisiu. U kthye së bashku me Aurelin me traget në Durrës, ndërsa Moisiu ishte larguar një ditë më parë.

Disa ditë pas kthimit, Aureli e mori në telefon dhe e njoftoi se duhej të shkonin në Itali për të marrë skafin, i cili nuk ishte rregulluar. Shkuan me traget nga Durrësi në Bari dhe më pas në Brindizi me tren. Të nesërmen morën skafin dhe u kthyen në Durrës. E nxorën skafin në tokë dhe e lanë atë pasi ishte i prishur. Shpenzimet e udhëtimit nuk arriti të mësojë se nga kush u paguan. Skafi qëndroi në tokë për disa kohë dhe disa herë shkoi dhe e pastroi, madje fjeti aty. Pasi në një seancë parlamentare u paraqit një foto e një skafi si i Saimirit, disa persona shkuan dhe e hoqën atë që aty. Fillimisht skafi u bllokua nga policia në momentin e daljes nga porti, por më pas aty u paraqit pronari i mjetit me dokumentacionin dhe ai u la i lirë. Mësoi që skafi qëndroi tek Hotel Royal në autostradë.

Fakti i deklaruar sa më sipër për shkuarjen në Itali, konfirmohet nga e dhëna e përfituar nga Sistemi TIMS, sipas së cilës, në datë 08.09.2014, shtetasit Naim Brahimaj dhe Aurel Konakçiu, rezultojnë me dalje sëbashku me Moisi Habilaj jashtë territorit shqiptar me linjën e udhëtimit Dalmacia. Në funksion të provueshmërisë së deklarimeve të shtetasit Naim Brahimaj, për skafin e përdorur nga i hetuari Saimir Tahiri, në datë 27 Prill 2018 në Drejtorinë Vendore për Kufirin dhe Emigracionin Vlorë, u kqyr dhe u mor në cilësinë e provës dokument libri i “regjistrimit të mjeteve të peshkimit që dalin në gjueti 2014″ i Portit Triport, duke u dokumentuar veprimi i kryer në procesverbal ‘për kqyerjen dhe marrjen e provës dokumentare’. Në përfundim të kqyrjes, nuk rezultoi të kishte shënime hyrje-dalje për mjetin lundrues Auras (më parë dokumenti rezulton i sekuestruar me procesverbal përkatës në datë 20.04.2018 dhe veprimi rezulton i vleftësuar nga prokurori)”. /tvklan.al

parlamenti-foto-skafi-933x445.jpg
G. P.10:39 | 15/05/2018
Në dokumentin që Prokuroria e Krimeve të Rënda i paraqiti Gjykatës si prova të rëndësishme që duhet të mbanin Saimir Tahirin në masën e sigurisë “arrest me burg” ishte dhe dëshmia e dhënë nga punonjësi i policisë kufitare Naim Brahimaj. Në këtë pjesë të dytë të dëshmisë së Brahimajt, të cilën tvklan.al po e publikon pasi ka siguruar dokumentin e prokurorisë, flitet për udhëtimin drejt Brindizit në Shtator të 2014 me Moisi Habilajn (i arrestuar në Itali) dhe Aurel Konakciun, për të rregulluar skafin të cilin mbante në përdorim Ministri i Brendshëm i asaj kohe, Saimir Tahiri.

Pjesë nga dëshmia e policit Naim Brahimaj

Pas rreth një muaji, Aureli e mori në telefon dhe i kërkoi ta shoqëronte për në Itali, ku do të dërgonte skafin (e përmendur më sipër) në servis. Shkoi në Vlorë dhe takoi Aurelin dhe Moisi Habilajn, ndërsa skafi ndodhej në vendin ku e kishin lënë të ankoruar. Moisiu u kërkoi të shkruanin edhe emrin e tij, ndërsa shkoi në Kapiteneri dhe mori lejen e lundrimit. Udhëtuan të tre në drejtim të Italisë dhe mbërritën në Portin e Brindisit duke qenë Aureli kapiteni dhe ai motorist.

Qëndruan disa ditë në Brindizi dhe tek stafi shkuan disa persona të cilët morën përsipër rregullimin e tij. Gjatë ditëve të qëndrimit atje, shpenzimet u paguan nga Moisiu. U kthye sëbashku me Aurelin me traget në Durrës, ndërsa Moisiu ishte larguar një ditë më parë.

Disa ditë pas kthimit Aureli e mori në telefon dhe e njoftoi se duhej të shkonin në Itali për të marrë skafin, i cili nuk ishte rregulluar. Shkuan me traget nga Durrësi në Bari dhe më pas në Brindizi me tren. Të nesërmen morën skafin dhe u kthyen në Durrës. E nxorën skafin në tokë dhe e lanë atë pasi ishte i prishur. Shpenzimet e udhëtimit nuk arriti të mësojë se nga kush u paguan”.

Naim Brahimaj në vitin 2014 ka mbajtur detyrën e ndihmës specialistit të forcës speciale, shofer dhe komandant skafi pranë repartit “Delta Force”. Ai aktualisht është punonjës policie me detyrën e inspektorit në Drejtorinë Rajonale të Kufirit dhe Migracionit Durrës./tvklan.al

saimir-tahiri-4.jpg
G. P.09:45 | 15/05/2018

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, pritet të dalë para Gjykatës së Krimeve të Rënda rreth orës 11:00 të kësaj të marte, për verifikimin e masës së sigurisë arrest shtëpie.

Të shtunën e 12 Majit, gjyqtarja e Krimeve të Rënda, Liliana Baku vendosi këtë masë sigurie ndaj ish-ministrit, pas provave të dërguara nga Prokuroria.

Kërkesa e Prokurorisë u bazua në disa prova të përcjella përmes letërporosive nga Greqia dhe Italia.

Avokati i Tahirit, Maks Haxhia, ka paralajmëruar se vendimi do të ankimohet në Apel, pasi nuk ka asnjë provë të re kundër Tahirit.

Ish-ministri i Brendshëm po hetohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për veprat penale “Trafik të narkotikëve” në formën e “Grupit të strukturuar kriminal” dhe “Korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë”./abcnews.al

naim-brahimaj.jpg
G. P.08:59 | 15/05/2018
Faktet e reja të sjella nga Greqia dhe që disponohen nga Prokuroria e Krimeve të Rënda, lanë në “arrest shtëpie” ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

Punonjësi i policisë Naim Brahimaj ka pranuar njohjen me Saimir Tahirin dhe që është takuar me të në Gusht të vitit 2014 për shkak se ish-ministrit të Brendshëm i ishte prishur skafi.

Në kërkesën e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, një pjesë të së cilën e disponon tvklan.al, që mban datën 11 Maj 2018, thuhet se ish-ministri i kishte kërkuar ndihmë policit Brahimaj për skafin e prishur.

Naim Brahimaj, i cili aktualisht mban detyrën e inspektorit në Drejtorinë Rajonale të Kufirit dhe Migracionit në Durrës, u telefonua nga Greqia nga Saimir Tahirit në Gusht të vitit 2014. Në atë periudhë, ish-ministri ka qenë me pushime në shtetin fqinj, dhe kishte shkuar në Korfuz me skaf, ku dhe i ishte prishur.

Saktësojmë se mjeti lundrues nuk është në pronësi të Saimir Tahirit, por në atë kohë ishte në përdorim prej tij.

 

Deklarime të shtetasit Naim Brahimaj, aktualisht punonjës policie me detyrën e inspektorit në Drejtorinë Rajonale të Kufirit dhe Migracionit Durrës, dhënë në datë 26.04.2018 para prokurorit të çështjes, dokumentuar në procesverbal ‘Për marrjen e të dhënave nga personi që ka dijeni për veprën penale’.

Në tërësi, deklaruesi njoftoi për angazhimin e tij mbi kërkesën e Saimir Tahirit, në funksionin e ministrit të Brendshëm, për rregullimin e skafit të përdorur nga ky i fundit në pushimet e tij në Greqi, në Gusht 2014 si dhe për angazhimin më pas në dërgimin e skafit në Itali për servis dhe kthimin e këtij të fundit përsëri në Shqipëri.

Sipas deklaruesit, gjatë karrierës së tij punoi në Vlorë me detyrën e ndihmës specialistit të forcave speciale, shofer dhe komandant skafi, pranë Repartit Delta Force. Gjatë kësaj kohe dhe në vazhdimësi, njohu Artan Habilajn, Moisi Habilajn dhe Aurel Konakçiun.

Në Gusht 2014, në mbrëmje vonë, në numrin e tij telefonik 06********, u telefonua nga ministri i Brendshëm i asaj kohe, Saimir Tahiri, i cili i tregoi se i ishte prishur një motorr skafi, ndodhej larg dhe i kërkoi mendim se si duhej të vepronte. E udhëzoi të mundohej ta ankoronte diku. Komunikoi disa herë me të atë natë dhe u njoftua se ishte mundësuar ankorimi. Saimiri i kërkoi që të nesërmen të shkonte në Greqi, ku ai ndodhej me pushime, ndërsa do ta merrte dikush me makinë dhe do të shoqërohej edhe nga një teknik tjetër.

Të nesërmen rreth pasdites, u telefonua nga Artan Habilaj, të cilin e njihte më parë. Me të, së bashku dhe një shtetas tjetër, të quajtur Aurel Konakçiu, udhëtuan me automjetin Audi i cili i ishte blerë Saimirit, në drejtim të Greqisë, duke kaluar nëpërmjet Pikës së Kalimit Kufitar Qafë Botë. Mbërritën kur ishte ende natë, në vendin e ankorimit të skafit, ndërsa Artani si drejtues mjeti orientohej shumë mirë. Duke filluar që në mëngjes, ai dhe Aureli u morën me rregullimin e skafit me mbishkrimin Solemar me fuqi 234 kw me dy motora Nanni, me gjatë rreth 12 metra, ndërsa Artani lëvizi pa ditur se për ku. Më vonë aty mbërriti edhe Saimiri. Gjatë kohës së qëndrimit atje, u takua me babain e Saimirit, Bashkimin, me Elona Gjebrenë që ndodhej së bashku me bashkëshortin“, thuhet në dosjen e Prokurorisë së Krimeve të Rënda. /tvklan.al

 

saimir-tahiri-3.jpg
G. P.15:21 | 14/05/2018

Saimir Tahiri, i cili që prej së shtunës pasdite është në arrest shtëpie, do të dale nesër paradite para gjykatës për verifikimin e masës së sigurisë. Avokatët e tij pritet ta ankimojnë në apel vendimin e Gjykatës së Shkallës së Parë për Krime të Rënda.

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, do të dalë të martë në orën 11:00 para Gjykatës së Krimeve të Rënda për verifkimin e masës së sigurisë arrest shtëpie të caktuar të shtunën nga gjyqtarja e kësaj gjykate Liliana Baku.

Ish-ministri i Brendshëm po hetohet nga Prokuroria e Krimeve të Rënda për veprat penale “Trafik të narkotikëve” në formën e “Grupit të strukturuar kriminal” dhe “Korrupsion pasiv i funksionarëve të lartë shtetërorë ose i të zgjedhurve vendorë”.

Avokati i Tahirit, Maks Haxhia, ka paralajmëruar se vendimi i Gjykatës së Krimeve të Rënda për masën e sigurisë për ish-ministrin do të ankimohet në Apel, pasi nuk ka asnjë provë të re kundër tij. Ndërkohë burime të ABC News konfirmuan se kërkesa e paraqitur në gjykatë për masën e sigurisë është bazuar në të dhëna të përcjella nga këto përgjigjet e letërporosive të dërguara në Greqi dhe Itali.

Që pas caktimit të masës së sigurisë “arrest shtëpiak” për ish-ministrin, pasditen e së shtunës, Tahiri po qëndron brenda ambienteve të banesës së tij tek “Kodra e Diellit” sipas urdhërit të gjykatës.

Ai vizitohet herë pas herë nga miq dhe të afërm të tij.

Cigarja në ballkonin e apartamentit duket miku më i mirë për këto ditë të vështira që po kalon ish-ministri i Brendshëm.

Vetë Tahiri dhe familjarët e tjerë, janë në pritje të zhvillimit të hetimeve dhe të fatit të metejshëm të dosjes së tij në duart e drejtësisë./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore.


Kontakt

Telefono