rusia mund arabine saudite

RUSI-5-GOAL.mpg_snapshot_01.22-1280x720.jpg
ent ela19:33 | 14/06/2018

Botërori “Rusi 2018” ka nisur me një festival golash nga vendasit, të cilët shënuan plot 5 gola në ndeshjen e parë me Arabinë Saudite.

Ekipi rus shënoi 2 herë me Cheryshev, ndërsa tre golat e tjerë u shënuan nga Gazinsky, Dzyuba dhe Golovin në minutën e 94. Rusët marrin në këtë mënyrë 3 pikët e para në grupin A.

Nesër do luhen tre ndeshje, Egjipt-Uruguaj në orën 14.00, Marok-Iran në orën 17.00 dhe Portugali- Spanjë në orën 20.00. /abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono