rrjet xhihadist

france-1280x663.jpg
G. P.22:38 | 13/03/2018

Një operacion anti-terror i policisë franceze ka çuar në arrestimin e katër personave në Grenobël. Të ndaluarit janë 4 burra dhe 1 grua, të moshave nga 18 deri në 53 vjeç. Ata dyshohet se i përkasin filialit të një grupi xhihadist i përfshirë në financimin dhe dërgimin e rekrutëve në Siri dhe Irak në periudhën 2014-2015. Sipas raportimeve të mediave franceze, në kuadër të operacionit agjentët e policisë kanë kryer edhe një sërë kontrollesh./abcnews.al


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono