rrezikohen

zjarri-orikum-1280x712.jpg
nev ila22:18 | 02/10/2019

Një sipërfaqe me ullishte dhe shkurre është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Orikum.

Era e fortë që fryn në zonë po favorizon përhapjen e flakëve.

Mësohet se deri tani rrezikohen tre banesa.

Forcat zjarrfikëse janë pozicionuar pranë tyre për të shmangur djegien e shtëpive.

Në ndihmë të zjarrëfikëseve janë edhe banorët të cilët po punojnë për lokalizimin e flakëve./ABC News Albania 24/7

vlcsnap-error864-1280x720.jpg
ent ela14:35 | 12/01/2018

Në qytetin e Durrësit çdo ditë shikon fëmijë duke vrapuar përmes makinave. Mungesa e sinjalistikës apo e pranisë së një punonjësi policie i çon ata më afër rrezikut. E tillë është situata në shkollën “Neim Babameto” në Spitallë.

Po vrapojnë për të kaluar rrugën nga shkolla në anën tjetër.

Duket si një garë mes fëmijëve dhe makinave.

Pamjet tregojne atë çfarë ndodh në shkollën “Neim Babameto” në Spitallë të Durrësit.

Kur të vegjëlit përfundojnë mësimin, ka vetëm një mënyrë për t’u larguar.

Kështu duke sfiduar makinat me vrap…

Në periferi të Durrësit, pranë segmentit që lidh qytetin me portin e hidrokarbureve në Porto Romano, kjo shkolle daljen e ka në rrugën kryesore.

Këtu numri i mjeteve në lëvizje është i madh, përfshi dhe ato të tonazhit të lartë.

Mungesa e sinkalistikës apo elementeve të tjera të sigurisë rrugore që  paralajmëron se këtu ndodhet një godine arsimore mungojnë . Femije dhe prinder jane te shqetesuar

Shumë godina të arsimit  në qytetin e Durrësit ndodhen pranë rrugëve kryesore, dhe më shumë pranë rrezikut nga makinat. Por për vendorët dhe policinë kjo duket se nuk do të thotë gjë./abcnews.al

 


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono