rrepta

kkk-1280x710.jpg
ad min18:00 | 20/06/2019

Ditën e hënë task-forca e turizmit do të nisë kontrollet e rrepta në të gjitha subjektet që ushtrojnë aktivitetin në zonta bregdetare. Ministri Bledi Klosi tha se nuk do te ketë tolerancë përballë shkeljeve që konstatohen.

 Të gjitha subjektet  që operojnë në zonat e plazheve do t’i nënshtrohen një monitorimi të rreptë nga ana e task-forcës së turizmit të ngritur nga ministri i Mjedisit dhe Turizmit.

Ministri Klosi bëri me dije se vendimi i Këshillit të Ministrave që përcakton detyrimet e të gjithë atyre që shfrytëzojnë plazhet deri tani nuk është zbatuar nga shumë subjekte dhe për këtë siguroi se do të ketë ndëshkime.

Kontrolli i të gjitha subjekteve do të fillojë më 24 qershor për të përfunduar më 27 Korrik./ABC News Albania 24/7

durres-1280x726.jpg
ad min15:40 | 14/05/2019

Pasiguria për cilësinë e ushqimeve është kthyer në shqetësim për konsumatorët. Ky fenomen ka prekur edhe banorët në Durrës. Ata kërkojnë që strukturat shtetërore të bëjnë kontrolle të rrepta për këtë problem.

Njerëzit po kanë frikë të ushqehen.

Nuk kanë besim për cilësinë e produkteve dhe kjo u është kthyer në sëmundje.

Në Durrës siguria e ushqimeve është shqetësim me vete për banorët e tij.

Dhe kjo amvise ka kohë që blen vetëm tek tregtarët që njeh.

Ka të tjerë që nuk njohin shitës të besuar. Por mundohen të zgjedhin mes produkteve atë që e mendojnë të padëmshëm për shëndetin.

Qytetarët  vënë në dyshim cilësinë e çdo produkti;  perimet, frutat, bulmetin dhe nënproduktet e tij.
Ata kërkojnë ashpërsim të masave. Kontrolle nga strukturat përkatëse.

Durrësi është në pritje të turistëve dhe pushuesve. Por pasiguria për produktet ushqimore nuk do e rendis atë ne top listën e zonave të preferuara, nëse vendorët nuk marrin masa për standardet dhe cilësinë. Konsumatori do të besojë në atë me të cilën ushqehet çdo ditë./ABC News Albania 24/7


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono